Türkiye, Teröristan Kurulmasına İzin Vermeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Efes-2024 Tatbikatı'nda hiçbir ülke hedef alınmıyor. Tatbikatımız, barışı destekleme harekâtına dayalı jenerik bir senaryoyla icra ediliyor" dedi. Erdoğan, "Türkiye, teröristan kurulmasına izin vermeyecek" diye ekledi.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye, Teröristan Kurulmasına İzin Vermeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü'nde önemli açıklamalarda bulundu. Tatbikatın barışı destekleme harekâtına dayalı bir senaryoyla icra edildiğini belirterek, "Efes-2024 Tatbikatı'nda hiçbir ülke hedef alınmıyor" dedi. Tatbikatın amacının barış ve güvenlik olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kimsenin toprağında gözümüz yok" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Türkiye'nin sınırları içinde ve dışında terör faaliyetlerine karşı kararlılıkla mücadele ettiğini belirterek, "Türkiye, teröristan kurulmasına izin vermeyecek" dedi. DEAŞ üzerinden bölgede oynanan oyunlara dikkat çeken Erdoğan, "Bu örgüt üzerinden ne yapılmak istendiğini, bölgemizde nasıl bir oyun oynandığını çok iyi biliyoruz. Biz bu hokkabazlıklara kanmayız, prim vermeyiz" şeklinde konuştu.

TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VE MİLLETİN GÜVENLİĞİ

Erdoğan, Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve milletin güvenliği söz konusu olduğunda hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğini belirtti. "Söz konusu ülkemizin toprak bütünlüğü ve milletimizin güvenliği olunca kimseyi dinlemeyiz, hiçbir tehdide boyun eğmeyiz" dedi.

MÜLTECİ KAMPINA SALDIRI

Mülteci kampına düzenlenen hava saldırısına da değinen Erdoğan, bu saldırının insanlığın bittiği noktayı işaret ettiğini söyledi. "Mülteci kampına düzenlenen hava saldırısı insanlığın bittiği noktaydı. Böyle bir vahşeti haklı gösterebilecek gerekçe olamaz" dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN EYLEMLERİ

Erdoğan, terör örgütlerinin Türkiye ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ettiklerini belirtti. "Terör örgütünün, halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz" diye ekledi.

Yorumlar