Türkiye Rafting Şampiyonası

- Tunceli'de 300'ün üzerinde sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonanın ikinci ayak yarışları sona erdi - Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel: "Tunceli özel bir yer. Tunceli'nin eğitim ve kültürü yüksek. Bu memleketimiz terörle değil, huzurla, rafting, kano şampiyonalarıyla, dağcılığıyla, kayak merkeziyle ve güzellikleriyle anılsın istiyoruz"

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Rafting Şampiyonası


TUNCELİ (AA) - Tunceli'de ilk kez düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışları sona erdi.

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenen, Tunceli Valiliği ve Belediyesince desteklenen şampiyonanın son gününde çeşitli yaş gruplarında 47 ekip, Munzur Çayı'nda belirlenen parkurda yarıştı.

Sporcuların, Munzur Çayı'nda zaman zaman güçlü dalgalar karşısında zorlandıkları görüldü.

Yarışların ardından Atatürk Mahallesi'nde yapımı devam eden parkta ödül töreni düzenlendi.

Törende konuşan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, şampiyonanın Tunceli'de yapılması için gösterdiği çabalardan dolayı Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı'ya, adının kentteki bir caddeye verilmesine ilişkin Belediye Meclisinin aldığı kararı hediye etti.

Sonel, başarılı bir şekilde düzenlenen şampiyonada sporcu, teknik heyet ve misafirlerle birlikte 500 kişiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirerek, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen yüzlerce misafirimiz, daha önce burayı görmedikleri için belki bir tereddüt hasıl olabiliyordu. Çünkü misafirlerimizin çoğu, 'Gelip Tunceli'yi gördüğümüz zaman hakikaten şaşırıyoruz. Tunceli hakikaten güzel bir memleket.' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın Tunceli'nin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirten Sonel, "Tunceli özel bir yer. Tunceli'nin eğitim ve kültürü yüksek. Bu memleketimiz terörle değil, huzurla, rafting, kano şampiyonalarıyla, dağcılığıyla, kayak merkeziyle ve güzellikleriyle anılsın istiyoruz. Bunun için de tüm çalışma arkadaşlarımızla el birliğiyle mücadele ediyoruz." diye konuştu.

Sonel, Fikret Yardımcı'nın girişimleri sonucunda Munzur Çayı'nın 36 kilometrelik kesiminin Dünya Rafting Federasyonu tarafından uluslararası parkur ilan edildiğini de anımsattı.


- Yardımcı: "Tunceli'den ayrıldığımız için üzülüyoruz"


Fikret Yardımcı da 5 gün süren şampiyonanın başarılı bir şekilde geçtiğini söyledi.

Tunceli'ye gelen sporcuların güzel vakit geçirdiğini ifade eden Yardımcı, şunları kaydetti:

"Gerçekten biz Tunceli'den ayrıldığımız için üzülüyoruz. Burada inanılmaz dostluklar oluşturduk. Arkadaşlarımız Tuncelili vatandaşlarla güzel arkadaşlıklar kurdu. Buraya gelen şu 500 kişilik kafile, Tunceli'nin dışında hepsi birer Tuncelilidir. Tunceli için adeta her şeyini feda edecekler ve bu kentin ne kadar güzel olduğunu bütün Türkiye'ye anlatacaklardır. Ben buna eminim."

Yardımcı, önümüzdeki yıllarda tekrar Tunceli'de şampiyona yapmak istediklerini aktardı.

Konuşmaların ardından Vali Sonel, Yardımcı ve protokol üyeleri, şampiyonada dereceye giren takımlara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar