Türkiye Finans'tan 150 milyon liralık kira sertifikası halka arzı

- Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Uzun: - "Önümüzdeki dönemde de yeni kira sertifikası ihraçları ile kaynaklarımızı çeşitlendirmeyi ve reel ekonomiye destek olmayı sürdüreceğiz"

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Finans'tan 150 milyon liralık kira sertifikası halka arzı

İSTANBUL (AA) - Türkiye Finans Katılım Bankası, 5-6-7 Şubat tarihlerinde talep toplaması yapılan 150 milyon liralık yeni kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı.

Banka açıklamasına göre, Türkiye Finans, 2018 şubat ayı kira sertifikası halka arzını başarıyla tamamladı. Bankanın iştiraki TF Varlık Kiralama AŞ'nin 9 Şubat'ta TL bazında ve yurt içi piyasada ihraç ettiği 150 milyon lira tutarlı kira sertifikası, 174 gün vadeli olarak sunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, şunları kaydetti:

"2018 yılının ilk kira sertifikası ihracını 2 Ocak’ta gerçekleştirmemizin ardından, şubat ayını da 150 milyon lira tutarındaki başarılı bir kira sertifikası halka arzıyla kapatmış bulunuyoruz. Türkiye’de reel sektörün finansmanında kira sertifikası ihracını uygulayan ilk katılım bankası olarak, bu ihraçta da bir ilke imza atarak, 120 milyon lira olarak hedeflenen kira sertifikası ihracını, yatırımcılardan gelen yoğun talep sonucu ek satışla birlikte 150 milyon lira olarak başarıyla tamamladık.

2018 yılında da üretim ve insana dayalı ekonomik faaliyetlerimizi inovatif ve modern bankacılık hizmetleriyle buluşturmaya devam ederek, önümüzdeki dönemde de yeni kira sertifikası ihraçları ile kaynaklarımızı çeşitlendirmeyi ve reel ekonomiye destek olmayı sürdüreceğiz."

Yorumlar