Türkiye ambalajından bile çıkaramaz denilen S-400'ler ateşlendi

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 füze savunma sistemleri ilk kez denendi. S-400'lerin alımına karşı çıkanlar, "Türkiye ambalajından bile çıkaramaz, fişini bile takamaz" şeklinde iddialarda bulunuyordu.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'nin Rusya'dan büyük tartışmalara ve itirazlara rağmen satın aldığı S-400 füzeleriyle ilgili birçok kesimin beklemediği adım atıldı. Türkiye ve dünya gündemini sarsan S-400 hava savunma sistemi füzeleri, ilk kez test atışına tabi tutuldu. Atışın ardından gökyüzünde oluşan duman, dikkat çekti.

Geçtiğimiz yıl Türkiye'nin hava savunma sistemini güçlendirmesi için Rusya'dan alınan S-400 füzeleri, ekim ayının ilk günlerinde test atışlarının yapılması için Sinop'a doğru yola çıkmıştı.

DUMAN BULUTU OLUŞTU

Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, füzenin ateşlenmesinin ardından gökyüzünde oluşan

 10 ADET BANSHEE HEDEF UÇAĞI TEDARİK EDİLDİ

Yaklaşık 10 gün sürecek test faaliyetleri için Türk Hava Kuvvetleri, 10 adet Banshee Hedef Uçağı tedarik etti.

Bu hedef uçaklara yapılacak atışlar ile S-400'ün radar işlevselliği, hedef tespit ve takip yetenekleri, iletişim sisteminin kabiliyetleri ve komuta kontrol sisteminin performansı gözlenecek.

Denemelerden sonra gözler bir kez daha S-400'ler aleyhinde konuşanlar akla geldi:

 

Yorumlar

BEKİR şimdi o boruculara soruyorum BU BORULAR NERENİZE GİRDİ HAİN ŞEREFSİZLER,senin gibi muhalefetin ben taaaa .......ulan bu saydıklarıyın hepside saldırır pislik ben tedbirimi alayımki caydırıcı olsun dünya bize düşman öyle olmasa taaa abd tutuşurmu
yusuf inşallah birgün tüm savunma sistemimizi kendimiz yapar hale geliriz alamıyacak yapamıyacak satamıyacak bu cak cak guruplarına bu ülke bu millet yapar ve başarır cevabını verir