Türk Telekom şampiyonluk yolunda doludizgin: 82-74

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom evinde, en yakın takipçisi Afyon Belediyespor’u 82-74 yenerek 24. galibiyetini aldı ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Google Haberlere Abone ol
Türk Telekom şampiyonluk yolunda doludizgin: 82-74

Lige fırtına gibi başlayan ve 25 maçta 24 galibiyet alan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, ikinci yarıda şampiyonluk parolasıyla çıktığı maçlarına kayıpsız devam ediyor.

Türk Telekom, TBL’nin 25. Haftasında TOBB ETÜ Spor Salonunda Afyon Belediyespor’u ağırladı. Mavi Kaplanlar nefes kesen mücadeleye, Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Polat Kaya ve Kaya Peker beşiyle başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçta 5 dakikalık süre zarfında Türk Telekom 15-11’lik üstünlüğe ulaştı. Ender Aslan’ın üçlükleriyle farkı açan Mavi Kaplanlar, top çalarak rakibin ataklarına engel oldu. Monroe’nun pota altında fark yarattığı ilk çeyrekte Can Akın’ın üçlüğü skoru belirledi: 29-22

İkinci çeyrekte de Türk Telekom’un üstünlüğü devam etti. Art arda bulduğu sayılarla rakibine mola aldıran Mavi Kaplanlar, konuk ekibin hızlı ismi Pullen’ın farkı azaltmasına engel olamadı. Afyon Belediyespor, Cevher Özer’in sayılarıyla farkı 3’e kadar düşürdü. Son saniyelerde Hagins’in basketiyle devreye 44-44 eşitlikle girildi.

Üçüncü çeyrek Afyon Belediyespor’un üçlüğüyle başladı. Çekişmeli geçen periyotta, iki takım da uzun süre skor üretemezken, takımlar 14’er sayı kaydetti. Periyot Serkan Menteşe’nin son saniye basketiyle 58-58 beraberlikle sonuçlandı.

Nefes kesen maçın final periyodunda heyecan bir an olsun dinmedi. Eşitliği bozan Mavi Kaplanlar Can Akın’ın etkili oyunuyla farkı 3 sayıya kadar çıkararak rakibine mola aldırdı. Molanın ardından maça damga vuran Türk Telekom, bitime 7 dakika kala farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Afyon Belediyespor’un farkı kapatma çabaları sonuçsuz kalınca maç 8 sayı farkla 82-74 Türk Telekom üstünlüğüyle noktalandı.

Bu sonuçla TBL’deki 24. galibiyetini alan Mavi Kaplanlar, şampiyonluk yolundaki bir engeli daha aştı. Maçın Türk Telekom tarafındaki en skorer isimleri 18’er sayı ile Can Akın ve Monroe oldu. TOBB ETÜ Spor Salonunu tıklım tıklım dolduran taraftarlar, Mavi Kaplanları bir an olsun yalnız bırakmadı.

Hakemler: Murat Ciner, Sinem Tetik, Ali Köseoğlu

Türk Telekom: Emre Uğurtürk, Polat Kaya 4, Fikret Can Akın 18, Ender Aslan 8, Kaya Peker 16, Darryl Monroe 18, Serhat Çetin 7, Orbay Kaya,Nusret Yıldırım 3, Recep Doğrusöz, Tj Terrance Campbell 8, Sercan Ergin

Afyon Belediyespor: Jacob Everse Pullen 14, Marco Shyderrick Knight, Jamelle Willam Hagins 11, Yunus Emre Akçay, Serkan Menteşe 10, Hadi Özdemir 2, Altan Erol 9, Cevat Alper Özcan 6, Talat Alp Altunbey, Canberk Cevit, Ogün Sevinç, İbrahim Yıldırım 2, Cevher Özer 20

1.Periyot: 29-22
2.Periyot (ilk yarı sonucu): 44-44

3.Periyot: 58-58

4.Periyot (maç sonucu): 82-74

Türk Telekom Grubu hakkında

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2017 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı, 9,7 milyon genişbant ve 19,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34.502 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti, IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., girişimcilik şirketi TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş, elektrik tedarik ve satış şirketi TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş.’nin, toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International’ın doğrudan; Türk Telekom International iştiraklerinin, Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran şirketlerinin, cihaz satış şirketi TT Satış Ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin ve ödeme hizmetleri şirketi TT Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin ise dolaylı olarak %100’üne sahiptir.

Yorumlar