Türk Lirası'na bir saldırı da JP Morgan'dan

Türk Lirasına karşı faaliyetler yürüten ABD ve AB'li finans şirketlerinden "saldırı" niteliğinde bir karar daha geldi. Daha önce müşterilerine "elinizdeki Türk lirasını çıkarın" şeklinde talimatlar veren şirketler şimdi de yeni kararlar alıyor.

Google Haberlere Abone ol

ABD ve AB kaynaklı finans şirketlerinin TL'ye karşı düşmanca kararlarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce müşterilerine, "elinizdeki TL'leri çıkarın" şeklinde talimatlar göndererek adeta ortak harekat yürüten finans şirketlerinden yeni bir düşmanca karar daha geldi.

UBS'in Türk lirası ile ilgili rapor yayımlamayı sonlandırmasının ardından Türk lirası ile ilgili bir karar da JP Morgan'dan geldi. Kurum, müşterilerine Türk lirası algo işlemleri için aracılık hizmeti vermeyi sonlandırdı.

Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, son dönemdeki oynaklık nedeniyle Türk Lirası cinsi algo işlemleri için hizmetini sonlandırma kararı aldı.

İsveç merkezli UBS bankasının Türk Lirası’yla ilgili rapor yayımlamayı sonlandırmasının ardından bir karar da ABD’li bankacılık devi JP Morgan’dan geldi.

BloombergHT’nin aktardığına göre, bankadan müşterilerine gönderilen notta, TL bazlı yeni algoritmik işlemlerin kabul edilmeyeceği belirtilirken, varolan TL algo işlemlerinin de kısa süre içinde sonlandırılması yönünde çağrıda bulunuldu.

Cari pozisyonlar için kâr alımlarının normal işlem süreçleri dahilinde sürdürüleceği de belirtildi.


 

Yorumlar

Bartu Bu haberi yazan yazar hapse girmeli.