Türk Kızılaydan Erbil'deki öğencilere yardım

Türk Kızılayı, Erbil'deki Türkmen okulu öğrencilerine kıyafet ve çanta yardımında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Türk Kızılaydan Erbil'deki öğencilere yardım

Türk Kızılay, Irak'ın Erbil kentindeki Türkmen Akkoyunlu İlköğretim Okulu öğrencilerine kışlık kıyafet ve çanta yardımında bulundu.

Yardım faaliyetine Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Mevlüt Yakut, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, Türk Kızılay Irak Delegasyon Başkanı Mahmut Akgün Tiryaki, Irak Kızılayı Erbil Şube Başkanı Havre İhsan ile Türkmen okulu yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türk Kızılay Irak Delegasyon Başkanlığı personeli Ahmet Dağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış mevsimi geldiği için buradaki yetim ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kışlık kıyafet yardımı ve okul çantası dağıttıklarını söyledi.

Bölgede yardımların devam edeceğini belirten Dağlı, "Yarından itibaren diğer 18 okula da yardımlarımız sürecek. Bu yardımların yanı sıra Hasan Şam Kampı'nda yerinden edilmiş göçmen ailelere de kışlık kıyafet yardımı yapılacak. Kış süresince kıyafet yardımı devam edecek." diye konuştu.

"Türk Kızılay her zaman din, dil ve ırk ayrımı yapmadan yoksul insanların, ihtiyaç sahiplerinin yanında." diyen Dağlı, Türkiye'deki bütün bağışçılara teşekkürlerini sunduğunu dile getirdi.

Başkonsolos Yakut da Türk Kızılayın ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım faaliyetinde yer almaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Yakut, Türk Kızılayın faaliyetlerinde hiçbir ayrım gözetmediğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Türk Kızılay, Irak Kızılayı Erbil Şubesi'yle beraber güzel bir işbirliği örneği sergiliyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Bu, bazen mülteci kampındaki yerlerinden edilmiş kişilere yardım şeklinde oluyor, bazen de burada olduğu gibi Türkmen okulunda bir yardım faaliyetinde oluyor."

Yorumlar