Türk hacker, Mehmet Aydın'ın adresini buldu

Türkiye'de binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğu iddia edildi. İddianın sahibi ise Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar.

Google Haberlere Abone ol

10 bin sermaye ile kurduğu Çiftlik Bank sistemiyle yaklaşık 500 milyon liralık vurgun yaparak binlerce kişiyi dolandıran Tosuncu lakaplı Mehmet Aydın yaklaşık 2 yıldır firari. Zaman zaman Aydın hakkında farklı konumda olduğuna dair iddialar ortaya atılıyor. Son iddia ise bir siber güvenlik uzmanından geldi.

Son olarak Brezilya, Paraguay, Uruguay üçgeninde hareket ettiği ve hesabına aylık düzenli olarak 4-5 kripto para hesabından 1 milyon TL'ye yakın bir para girişi olduğu tespit edilen Aydın'ın bu seferde sürekli bulunduğu adrese yönelik yeni bir iddia ortaya atıldı. Aydın'ın firar etmesinin ardından 2018 yılında kullandığı cep telefonuna güvenlik açığı üzerinden erişim sağlayan Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar, Aydın'ın ilk firar ettiği bölge olan Güney Amerika'dan hiç çıkmadığını öne sürdü.

HİÇ BİR ZAMAN BÖLGEDEN ÇIKMADI

Gönderdiği link üzerinden yakaladığı güvenlik açığı ile Mehmet Aydın'ın cep telefonuna eriştiğini öne süren Uçar, Aydın'ın IP adresi ile detaylı konum bilgilerine rahatlıkla ulaşabildiğini ve Aydın'ın sanıldığı gibi Ukrayna, Kıbrıs veya Dubai gibi ülkelere hiçbir zaman gitmediğine belirterek, Türkiye'den firar ettiği günden bu yana hep Güney Amerika bölgesinde olduğunu söyledi.

CEPTEN ÇIKAN ADRES

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın Amerika Net'ten aldığı SIM kartı kullanmaya da halen devam ettiğini dile getiren Uçar, cep telefonu üzerinden erişilen konum bilgilerine bakıldığında Aydın'ın, Brezilya Sao Poula’da Torre Jacarandá - Av. Marcos Penteado de Ulhoa Rodrigues adresinde görüldüğünü kaydetti.

KONUMDA İŞ MERKEZİ YER ALIYOR

Siber Güvenlik Uzmanı Uçar'ın Mehmet Aydın’a ilişkin paylaştığı konum verisi mobil haritalar üzerinden aratıldığında karşımıza iki plazanın yer aldığı bir iş merkezi çıkıyor. Çiftlik Bank sisteminin çökmesinin ardından Türkiye'den kaçan Aydın'ın Uruguay'da inşaat şirketi kurduğu iddia edilmişti.

Yorumlar