Türk Dünyası Bilim, Sanat ve Kültür Merkezi tanıtım toplantısı

- Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: - "Merkezde, gençlerimiz, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok güzel etkinliklere imza atacak. Burası üniversitenin elinde daha da güzelleşecek, çok daha verimli, bilimsel, sanatsal, kültürel etkinliklere mekan teşkil edecek"

Google Haberlere Abone ol

ESKİŞEHİR (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Bilim, Sanat ve Kültür Merkezi'nin tanıtım toplantısına katıldı.

Bakan Avcı, burada yaptığı konuşmada, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan merkezin hayırlı olmasını diledi.

Merkezin halkla üniversitenin buluştuğu bir mekan olacağını belirten Avcı, "Anadolu Üniversitesi, halkla daha çok iç içe olabileceği yeni bir şehrin birçok aktörünün üniversitesiyle iş birliği içinde pek çok etkinliği gerçekleştirebileceği güzel bir mekan sahibi oldu. Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği sürecinde Anadolu Üniversitesi çok büyük hizmetler ifa etti. Merkezde, gençlerimiz, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız çok güzel etkinliklere imza atacak. Burası üniversitenin elinde daha da güzelleşecek, çok daha verimli, bilimsel, sanatsal, kültürel etkinliklere mekan teşkil edecek." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Avcı, beraberindeki Vali Azmi Çelik, AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ile merkezi gezdi.

Bakan Avcı, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren iki fabrikayı ziyaret etti, işçilerle sohbet etti.

Yorumlar