Türk boksör Şükrü Altay, Avrupa kemeri için ringe çıkacak

- Almanya'da altın kemerin sahibi olan boksör Şükrü Altay, Avrupa kemeri için 15 Eylül'de Ludwigshafen kentinde Gürcü Geriso Aduashvili ile karşılaşacak - Boksör Şükrü Altay: "Rakiplerim profesyonel ekiplerle çalışıp sponsor kaygısı olmadan idman yaparken benim hala sponsorum yok. Tüm işleri tek başıma kendi çabalarımla yapıyorum. Türk toplumu maça gelsin ve bana destek olsun"

Google Haberlere Abone ol
Türk boksör Şükrü Altay, Avrupa kemeri için ringe çıkacak

FRANKFURT (AA) - Kariyerini Almanya'da sürdüren hafif ağır sıklette altın kemer sahibi Türk boksör Şükrü Altay, Avrupa kemeri için 15 Eylül'de ringe çıkacak.

Mayıs ayında Sırp rakibini nakavtla yenerek Almanya’da altın kemerin sahibi olan 33 yaşındaki Şükrü Altay, bu kez Avrupa kemeri için 15 Eylül’de Almanya’nın Ludwigshafen kentinde 20 yaşındaki Gürcü rakibi Geriso Aduashvili ile karşılaşacak.

Profesyonel kariyerindeki 6 maçı da nakavtla kazanan Şükrü Altay, 2 yılı profesyonel olmak üzere 17 yıldır boksla uğraşıyor.

"Demir Yumruk" lakaplı Altay, Friedrich-Ebert-Halle'de Alman Boks Federasyonu (GBU) ve Team Sauerland'ın organize ettiği gecede rakibini yenmesi durumunda, altın kemeri almanın yanı sıra dünya genelindeki konumunu üst sıralara taşıyacak.


- "Yaşadığım zorluklar hiçbir zaman gardımı düşürmedi"


Şükrü Altay, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, kariyeri açısından önemli bir müsabakaya çıkacağını ve yoğun tempoda hazırlandığını söyledi.

Daha önce olduğu gibi bazı zorluklarla karşılaştığını anlatan Altay, "Maça iki hafta kala rakibimi değiştirdiler. Maça kısa süre kala tüm stratejimi değiştirmek ve yeni rakibe göre yeniden ayarlamak zorunda kaldım." dedi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen maça ciddi şekilde yoğunlaştığını belirten Altay, "Bu zorluklar hiçbir zaman benim gardımı düşürmedi. Aksine beni daha da kazanmaya teşvik etti. Bu maçı da kazanıp Avrupa kemerini alacağım inşallah." diye konuştu.

- "Kemeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nezdinde tüm Türk halkına hediye edeceğim"

Her maç olduğu gibi Türk toplumunun kendisine destek vermesini beklediğini vurgulayan Altay, şunları kaydetti:

"Rakiplerim profesyonel ekiplerle çalışıp sponsor kaygısı olmadan idman yaparken benim hala sponsorum yok. Tüm işleri tek başıma kendi çabalarımla yapıyorum. Türk toplumu maça gelsin ve bana destek olsun. Hep birlikte bayrağımızı dalgalandıralım. Ayrıca iş adamlarımızın da desteğini bekliyorum."

Altay ayrıca kemeri kazanması durumunda bunu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde tüm Türk halkına ve Türk askerine hediye edeceğini belirterek, "Almanya’da kazanmış olduğum altın kemeri Bosna'da Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim etmiştim. Avrupa kemerini de yine kendisinin nezdinde tüm Türk halkına ve Türk askerine hediye etmeyi istiyorum." şeklinde konuştu.


Yorumlar