Turizmin başkentinde bayram bereketi

- Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'da, plajlarda, Tünektepe Teleferik'te ve mesire alanlarda yoğunluk yaşandı - Yağmura aldırış etmeyen tatilciler, denizin keyfini çıkardı

Google Haberlere Abone ol

ANTALYA (AA) - Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatili için Türkiye'nin gözde turizm merkezi Antalya'ya adeta akın eden yerli turistler, kentte yoğunluğa neden oldu.

Otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığı Antalya'da, yerli ve yabancı turistler, 14 milyon liraya mal olan 36 vagonlu Tünektepe Teleferik Hattı'nı kullanarak, 650 metre yükseklikten deniz ve şehir manzarasını izledi.

Dağın zirvesinde yağmura hazırlıksız yakalanan tatilciler, görüş mesafesinin sıfıra kadar düştüğü sisin içinde fotoğraf çektirmeye çalıştı. Teleferiği, bayram tatili boyunca 10 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Sarısu, dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara plajlarında da yoğunluk oluşturan tatilciler, denizin keyfini çıkardı. Ara ara etkili olan yağmura aldırış etmeden denizde yüzen, plajda yürüyen tatilciler, çocuklarıyla kumda oynadı.

Sarısu Mesire Alanı'nda da çok sayıda vatandaş mangal yakarak ailesiyle piknik yaptı.

Öte yandan, İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de bayramın huzur içinde kutlanması için kentin farklı yerlerinde uygulama noktaları oluşturarak güvenliği sağladı.

Yorumlar