TSK Güçlendirme Vakfının 30. kuruluş yıl dönümü

- Milli Savunma Bakanı Canikli başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti

Google Haberlere Abone ol
TSK Güçlendirme Vakfının 30. kuruluş yıl dönümü

ANKARA (AA) - Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli başkanlığındaki heyet, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) 30. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Canikli beraberindeki Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade ve diğer ilgililerle Aslanlı Yol'dan geçerek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Canikli, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atam, büyük Türk milletinin katkılarıyla var olan Türk Silah Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının 30'uncu kuruluş yıl dönümünde huzurunuzdayız. Vakfımız, kuruluş kanununa uygun olarak milli harp sanayinin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması ve harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünün artırılmasına katkı sağlamaya yönelik görevini sürdürmektedir.

30 yıl önce büyük özveri ve gayretlerle kurulan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, halkımızla tesis edilen gönül bağını güçlendirerek yüce milletinden aldığı güç ve destekle bugünkü seviyesine ulaşmıştır. Bu değerli destekler neticesinde vakıf bağlı ortaklıkları, kuruluşundan bugüne kadar büyük bir aşama kaydetmiş, Türk savunma sanayinde lider, dünyada söz sahibi konuma ulaşmıştır.

30'uncu kuruluş yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, açtığınız çağdaş uygarlık yolunda, savunma sanayimize ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Size olan minnet duygularımızla aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz."

Törenin ardından TSKGV Genel Müdür Vekili Piyade, vakfın kuruluş yıl dönümü için basılan ve üzerinde vakfın görseli ile "30. onur yılını kutluyor" yazısı bulunan milli piyango biletini Bakan Canikli'ye hediye etti.

Yorumlar