THY, Kharkiv'e sefer başlattı

- Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olmuştur: - "Bu yıl ki hedefimiz 600 bin yolcuya ulaşmak. Bunun için Kharkiv'i çok önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz"

Google Haberlere Abone ol
THY, Kharkiv'e sefer başlattı

KHARKİV (AA) - Türk Hava Yolları'nın (THY), Ukrayna'nın Kharkiv şehrine direkt tarifeli seferleri başladı.

THY'nin tarifeli uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan saat 10.30'da 163 yolcusuyla Kharkiv'e hareket etti. Uçak, Kharkiv Havalimanı'nda su takıyla karşılandı.

Karşılamada, THY Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur'a, Ukrayna'nın yerel kıyafetli görevliler tarafından ekmek ikram edildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından basın toplantısında konuşan Olmuştur, Ukrayna'da sefer yapılan 6. nokta Kharkiv'e uçmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Ahmet Olmuştur, haftada 4 kez düzenlenen seferlerin 30 Mayıs'tan sonra 7'ye çıkarılacağını belirterek, THY'nin Ukrayna'ya geçen yıl 550 bin yolcu taşıdığını anlattı.

Olmuştur, "Bu yıl ki hedefimiz 600 bin yolcuya ulaşmak. Bunun için Kharkiv'i çok önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz." dedi.

Kharkiv hattına 3 ayda 8 bin rezervasyon aldıklarını, satışların yüzde 70'inin burası çıkışlı olduğunu vurgulayan Olmuştur, "Özellikle 30 Mayıs'tan sonra tarifemizi hem dünyanın batısına hem de dünyanın doğusuna, Kharkivli misafirlerimize bağlantı verebilecek şekilde kurgulayacağız." diye konuştu.

Türkiye'nin Ukrayna Büyükelçiliği Müsteşarı Özgün Talu da iki ülke ilişkilerinin gittikçe geliştiğini söyledi.

Talu, THY'nin Kharkiv seferlerinin başlamasının sevindirici olduğunu dile getirerek, "Bizim çok sevdiğimiz bir istatistik var. Geçtiğimiz yıl Türkiye'yi ziyaret eden Ukrayna vatandaşlarının sayısı yaklaşık yüzde 50 artarak, 1 milyonu geçti. Aynı şekilde Ukrayna'yı ziyaret eden Türk vatandaşların sayısında da yüzde 28 oranında artış gerçekleşti." ifadelerini kullandı.

Gelecek aylarda Ukrayna ile Türk halkının iki ülkeye kimlikle seyahat edebileceğini aktaran Talu, ziyaretçi sayılarının daha da artacağını kaydetti.

Yorumlar