THY: 22 ülke yolcularının girişleri durduruldu

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, koronavirüsü ile ilgili 12 riskli ülke olduğunu bu ülkelere dikkat edildiğini ve Suudi Arabistan'ın umre kararının ardından 22 ülke yolcularının girişlerinin durdurulduğunu buna göre önlem alındığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, koronavirüsü ile ilgili alınan önlemler ve Umre ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İlker Aycı, Nahçıvan uçuşlarının durdurulduğunun ve Güney Kore'nin başkenti Seul uçuşlarının azaltıldığını söyledi. 

12 ülkede risk olduğunu kaydeden Aycı, gerekli eğitimlerin verildiğini ve önlemlerin alındığını belirtti. Aycı, Suudi Arabistan'ın umre kararının ardından 22 ülkeden umre uçuşlarının durdurulduğunu söyledi. 

Aycı'nın açıklamaları şu şekilde:

Koronavirüsü ile ilgili hassasiyetle taşımaların yapılmasını sağlamak açısından ilgili bakanlıklarımız ve bakanlarımızla devamlı temas halindeyiz. Sivil havacılıkla irtibat halindeyiz. Dünya sağlık örgütü ve sektörel kuruluşlarımızın önlemlerini ve uyarılarını dikkatle takip ediyoruz. 

Seul'dan uçak seferlerimizi azalttık. Nahçivan'dan ise durdurduk. Risk devam ederken bazı yerlerden uçuşları durduruyoruz. Bu zamana kadar seferlerimiz durudurulmuştur. Önümüzdeki dönemde yine 12 risk ülkesi var. Onlara dikkat edeceğiz. Maske ve benzeri tedarikleri alıyoruz. Mürettebat ve istasyonlarımıza, yöneticilerimize eğitimler verildi. 

Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu tip ülkelerle ilgili Suudi Arabistan Umre uçuşlarını durdurdu. Yolcu girişlerini de 22 ülkeyi kapsayacak şekilde durdurduk. Uçuşlarımızı sağladık. Türk vatandaşlarımızı alarak geri dönmeye devam edecek. Ama umre uçuşları kapatıldı. İstanbul Havalimanı'ndan bu 22 ülkeye yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Gelenleri Suudi Arabistan'a göndermiyoruz. Hızla uyum gösteriyoruz. 

Yorumlar