TFF Başkanı'ndan Bakana: Biz durmayız

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Liglerin ne zaman oynanacağı ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Özdemir Liglerin Ağustos ayında oynanatabileceklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
TFF Başkanı'ndan Bakana: Biz durmayız

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 12 Haziran'da başlatılması planlanan Süper Lig'in geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunuyor. 11-12 takımın sezonu tamamlamak istediğini belirten Özdemir, "Liglerin oynanmasına daha bir ay var. Belki de her şey çok güzel gidecek ve temmuz ayında bazı maçları seyircili oynayacağız" dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbol gündemine dair merak edilen soruları yanıtlıyor. CNN Türk'te katıldığı canlı yayında konuşan Özdemir'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"UEFA'nın bir parçasıyız"

"Ligleri başlatma kararı, kendi başımıza aldığımız bir karar değil. UEFA ile danışarak her zaman kararlar alıyoruz. Biz UEFA'nın bir parçasıyız. UEFA, 'Maçlar oynanırsa, Temmuz'a kadar tamamlayın. Ben de Avrupa Kupalarını ağustosta oynatayım' diyor."

"Ligleri ağustosta da oynatabiliriz"

"Sayın Bakanımızın ve kulüplerimizin katıldığı bir görüşme gerçekleştirdik. Genel olarak haziranda oynanma fikri vardı. Toplam 7 senaryomuz var. Ligleri ağustosta da oynatabiliriz. Önemli olan koronavirüsün nasıl ilerlediği. Liglerin oynanmasına daha bir ay var. Belki de her şey çok güzel gidecek ve temmuz ayında bazı maçları seyircili oynayacağız."

"Bakana 'Biz duramayız' dedim"

"Sağlık Bakanımıza durumu anlattım. 'Başlamak istiyoruz, biz duramayız' dedim. Almanya bugün lig maçlarına başlıyor. Bu bizim için önemli bir rehber. Birçok ülkenin durumu bizden çok çok kötü olmasına rağmen, liglerin başlama tarihini ilan ettiler. Sağlık Bakanımız dedi ki, 'Siz özerk bir kurumsunuz' Biz de kendisine öneri protokolümüzü sunduk, inceledi ve çok beğendi. Sağlık Bakanı ile görüş ayrılığı yok aramızda. Kendisini arayarak akıl alıyoruz."

"11-12 kulüp oynamak istiyor"

"Bir yöneticimizin, bir futbolcumuzun sağlığı futboldan daha önemli ve biz de her zaman bu ön planda tutuyoruz. Süper Lig'de mücadele eden 11-12 kulüp lige başlamak ve sezonu tamamlamak istiyor. İptal edilen voleybolda ve basketbolda ise tam tersi bir durum söz konusu, oynamak istemediler."

"Herkes kendi çıkarlarına göre karar alınmasını bekliyor"

"Bizim hedefimiz sağlık şartları içerisinde bu ligi oynatmak. Bütün kulüplerimize sesleniyorum. Şeffaf olun, açık olun, adil olun. Herkes federasyondan kendi çıkarlarına göre karar almasını bekliyor. Böyle bir şey mümkün değil. Adil olun. Küme düşme potasındaki takımlar, 'Küme düşme olmasın basketboldaki gibi' diyor. Bunlar çok komik açıklamalar. Bunları herkes görüyor. TFF her zaman sağlık koşullarını ön planda tutarak en doğru kararı verecektir. Onların açıklamalarından dolayı karar değiştirmeyiz."

"Planımız seyircisiz devam etmek"

"Bizim tek bir planımız var. Bütün maçlar normal statüsünde seyircisiz bir şekilde devam etmek. Başka bir senaryo konuşulmadı. Herkes kendi evinde oynayacak ama çok şey değişiyor. Daha bir ay var. Net konuşmak istemiyorum ama bugün itibarıyla böyle bir durum yok."

Yorumlar