Terör örgütünden Tel Abyad'da bombalı saldırı

ABD ile varılan mutabakata rağmen terör örgütü PKK, saldırılarına devam ediyor. Tel Abyad'da Suriye Milli Ordusu'na yönelik YPG/PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu 10 asker yaralandı.

Google Haberlere Abone ol

Terör örgütü PKK/YPG mutabakata rağmen saldırmaya devam ediyor. Türkiye ile ABD arasında sağlanan ve teröristlerin 120 saat içinde bölgeden çekilmesi amacıyla harekata ara verilmesini öngören mutabakat, YPG/PKK tarafından ihlal ediliyor. Teröristler, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad kırsalında, cephe hattındaki pozisyonlarını koruyan SMO askerlerine, bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırıda SMO'dan 3 asker şehit oldu, 10 asker yaralandı.

YPG MUTABAKATA UYMUYOR

Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında bulunan Rasulayn'da da güvenliği sağlamak için arama tarama faaliyeti yürüten SMO askerlerinden 8'i de tuzaklanan bir el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle yaralandı. 9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı'na katılan SMO'dan şu ana kadar 84 asker şehit oldu, 310 asker yaralandı. SMO askerlerinin harekatta kurtarılan yerleşimler ve yollardaki arama tarama faaliyetleri sürüyor.

Yorumlar