Terör mağduru öğrencilere yardım

Hakkari'de, AK Parti Yüksekova İlçe Başkanlığınca terör mağduru 2 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Terör mağduru öğrencilere yardım
Sonhaberler / Haber Merkezi

İlçede huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlayan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu"nun ardından terör mağduru vatandaşlara yapılan yardımlar sürüyor.

AK Parti Yüksekova İlçe Başkanlığınca yürütülen yardım çalışması kapsamında, ilçe merkezi ve köylerdeki terör mağduru 2 bin öğrenciye içerisinde çanta, defter, kitap, suluk ve diğer kırtasiye malzemelerinin bulunduğu yardım paketleri dağıtıldı.

AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortaay, parti yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, okulları ziyaret ederek yardım paketlerini öğrencilere teslim etti.

"Çocuklar bizim geleceğimiz"

Ortaay, öğrencilere kırtasiye malzemesinden oluşan yardım paketlerini dağıttıklarını ve yardımların devam etmesi için gerekli çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

AK Parti İlçe Teşkilatı olarak partinin diğer teşkilatlarıyla sürekli diyalog halinde olduklarını anlatan Müslüm Ortaay, "Biz çocukların bizim geleceğimiz, yarınlarımız ve umutlarımız olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu çocukların bu sıralarda daha iyi yetişmesi için gerekli eğitim malzemelerinin ne olduğunun bilincini taşıdığımız için desteklerimize devam edeceğiz. Bütün okullarımıza ulaşacak şekilde özellikle mağdur olan, evleri yıkılmış olan Cumhuriyet, Güngör ve diğer mahallelerdeki çocuklarımıza yardımlarımızı ulaştıracağız." diye konuştu.

"Çocukların yüzü gülecek"

Ortaay, çocuklarla aynı sıralardan geçtiklerini, onların gülmesinin, mutlu olmasının kendilerini de sevindirdiğini anlattı.

Çocukların geleceğin kaymakamları, avukatları ve doktorları olduğunu ifade eden Müslüm Ortaay, şunları kaydetti:

"Bunun bilincinde olduğumuz için artık bu çocuklara böyle bakacağız. Çocukların yüzlerinin gülmesi için biz hükümet olarak, burada AK Parti Teşkilatı olarak inşallah bunun devamını getireceğiz. Bu yardımlar sadece kırtasiye malzemesiyle sınırlı kalmayacak. Diğer yardımların gelmesi konusunda süreci biraz daha hızlandıracağız. Çocukların yüzü bundan sonra hep gülecek." diye konuştu.

Öğrencilerden Beritan Kaçan ise aldığı kırtasiye yardımından mutlu olduğunu belirterek, yetkililere teşekkür etti.

Yorumlar