Temel Karamollaoğlu: Hilafeti Atatürk değil AK Parti kaldırdı

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hilafetin Atatürk tarafından değil AK Parti tarafından kaldırıldığını söylemenin mümkün olduğun söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de katıldığı programda ilginç iddialarda bulundu. Karamollaoğlu hilafetin AK Parti tarafından kaldırıldığını öne sürerek şu ifadeleri kullandı: Türkiye'de aslında hilafet vardı. Ancak, bu arkadaşlar (AK Partililer) ortadan kaldırdılar. Hilafet kaldırılırken Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği bir söz vardı; Hilafet TBMM şahsı manevisinde mündemiç olduğu için kaldırılmamıştır. Yani hilafet kalkmadı. Siz (AK Partililer) meclisin gücünü ortadan kaldırınca hilafeti siz yok ettiniz Kaynak: Karamollaoğlu'na göre hilafet devam ediyordu, AK Parti kaldırdı.

Yorumlar

hadi buna konuşun şu ataist aziz nesin var onun zübük diye bir filmi var biz bunu bunun gibi filimleri dindarları aşalamak için yapar zannediyorduk abi adamın amacı dindar görünüm sergileyip halkı kandıranları ifşa etmekmiş.bakın biri siyasi mesajını her cuma çıkışı vermekten hiç kaçınmıyor.seçim meydanlarında kesin camili bir meydan kullanıyor.ama icraata gelince müslüman ya bunlar denk bütçe yapmaz faizle ülkeyi haraca bağlamasına onay verirler.yani maske taşıyarak tabanından devşirdiği gücü tam aksi odaklara kullanıyor.dış politika desen tam bir garabet.