TEM Daire Başkanının tedavisi sürüyor

- Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin darbe girişimi sırasında ağır yaraladığı Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ın tedavisi devam ediyor

Google Haberlere Abone ol
TEM Daire Başkanının tedavisi sürüyor

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensup askerlerin darbe girişimi sırasında başından vurarak ağır yaraladığı Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı Turgut Aslan'ın tedavisi sürüyor.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında gelişmeler hakkında bilgi almak için gittiği Jandarma Genel Komutanlığı Karargahında, darbeciler tarafından başından vurularak ağır yaralanan Turgut'un tedavisi, Gazi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü yoğun bakım servisinde devam ediyor.

TEM Daire Başkanı Aslan'ın ağır yaralandığı olay sırasında koruması Hasan Gülhan da olay yerinde şehit olmuştu. Aslan ve korumasını vurduğu öne sürülen darbeci Albay Erkan Öktem ve Yüzbaşı Ramazan Karabulut, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, TEM Daire Başkanı Aslan'ın vurulma anına ilişkin şu bilgileri paylaşmıştı:

"Turgut, benim 25 yıldır, tek aile gibi birlikte yaşadığımız bir kardeşim. Benim duyduğum, (darbe girişimi gecesi) İstanbul'da köprünün kapatılmasına dair haberi gören arkadaşı 'İstanbul'da anormal şeyler oluyor.' diye söylemiş. O da bilgi almak üzere tanıdığı bir jandarma yetkilisini aramış. O da onu görüşmek üzere oraya gitmiş. Tabii ortada Turgut Bey'in beyanları olmayınca her şey havada kalıyor. Saat 22.15 gibi Arif Çetin Paşa, Genel Müdürümüzü aradı. İşte bizim artık kafamızda her şey net. O da 'Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe binasının işgal edildiğini, kendisinin dışarıda kaldığını' söyledi.

Ben de bizim bütün Ankara Emniyet Müdürlüğünün özel harekatını oraya gönderdim. Saat 22.30 gibi operasyona başladı arkadaşlar. Sabaha karşı Turgut Bey'den haber alınamıyordu, nerede olduğunu bulamadık sabah belli bir saate kadar. Sonra bizim Özel Harekat Müdürü dedi ki, 'Turgut başkanımın şoförünü buldum.' dedi. Birisi sağdı, o demiş 'Başkanım içeride rehin tutuyorlar.' Öyle öğrendik biz Turgut Bey'in içeride olduğunu. Binayı tamamen ele geçirdiğimizde, koruması şehit edilmişti, kendisini de yaralı bulduk, hastaneye sevk ettik. Beştepe binasının içinde bulduk ama katını tam bilmiyorum."

Yorumlar