TEKNOFEST Girişim Yarışması başvuruları başladı

TEKNOFEST Ankara ve İzmir'de ilk defa gerçekleşecek TEKNOFEST Girişim Yarışması başvuruları başladı!

Google Haberlere Abone ol
TEKNOFEST Girişim Yarışması başvuruları başladı

TEKNOFEST Girişim Yarışması başvuruları başladı.

T3 Vakfı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: Yarışma kapsamında 2018-2023 yılları arasında TEKNOFEST Yarışmalarına başvuru yapan takım üyelerinin projelerini girişime dönüştürmesi, girişime dönüşenlerin büyümesi amaçlanmaktadır.

Yarışma lise, üniversite ve üzeri seviyedeki takım veya takım üyelerinin başvurularına açık olacaktır.

TEKNOFEST Girişim Yarışması 10 farklı temada takımların hazırladıkları girişim sunumu üzerinden gerçekleştirilecektir.

TEKNOFEST Girişim Yarışması, erken aşama girişimler için Ön Kuluçka ve ileri aşama girişimler için Hızlandırma olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecektir.

1- Ön Kuluçka

Proje fikri olan ve/veya prototipini geliştirmekte olan takımlar bu kategoride değerlendirilecektir. Bu kategoride, girişimin kurulmuş olması ve/veya şirketleşmiş olması zorunlu değildir.

2- Hızlandırma

Projesini test edilebilir bir prototipe ve/veya ürüne dönüştürmüş olan ve bu projeleri ile şirket kurmuş olan takımlar bu kategoride değerlendirilecektir.

TEKNOFEST Girişim Yarışması kapsamında başvuru yapan ve finale kalan takımlara ulaşım, yemek ve konaklama desteği sağlanacaktır. Finale kalan takımlar sahnede sunum, projelerini / ürününü tanıtma ve sergileme, potansiyel işbirliği görüşmeleri imkanı bulabilecektir. Değerlendirmeler sonucunda dereceye giren takımlara 7 Milyon TL’den fazla para ödülü verilecektir.

TEKNOFEST Girişim Yarışması Temaları

Afet Yönetim Teknolojileri

Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri

Eğitim Teknolojileri

Engelsiz Yaşam Teknolojileri

Haberleşme ve İletişim Teknolojileri

Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri

Tarım Teknolojileri

Turizm Teknolojileri

Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri

Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri

30 Ağustos - 3 Eylül tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanı'nda, 27 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde ise İzmir Çiğli Havalimanı'nda düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin bir parçası olmak için başvuru adımlarını takip ederek temaları inceleyebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar