TEB Özel Melek Yatırım Platformu'ndan The Pitcher 2018'e destek

- TEB Özel Melek Yatırım Platformu'nun desteğiyle düzenlenen The Pitcher 2018 kapsamında, kullanıcıların alışveriş fişlerinin fotoğrafını göndererek puan biriktirebildiği ve puanlarla çeşitli ödüller kazanabildiği Qumpara projesi birinciliğe layık görüldü

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB) Özel Melek Yatırım Platformu'nun desteğiyle düzenlenen The Pitcher 2018'de değerlendirilen projeler arasında Qumpara birinci, TuneFork ikinci ve Vivoo üçüncü oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Insprad tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen ve gelecek vadeden girişimcilerle dünyanın önde gelen yatırımcılarını buluşturan The Pitcher 2018 etkinliğini bu yıl da destekledi.

ABD, İngiltere, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere 20 farklı ülkeden başvuru alan The Pitcher etkinliğinde, bu yıl Türkiye, Avrupa ve Silikon Vadisi’nden 70’ten fazla aktif yatırımcının karşısında projelerini anlatma fırsatı bulan girişimcilerden "En iyi 20" seçildi.

The Pitcher 2018'de değerlendirilen projeler arasında birinciliği Qumpara isimli proje elde etti. Kullanıcıların alışveriş fişlerinin fotoğrafını göndererek puan biriktirebildiği ve puanlarla çeşitli ödüller kazanabildiği Qumpara uygulaması finansal teknolojiler alanında önemli bir değer yarattı.

Projeler arasında ikinciliğe telefon görüşmeleri, müzik, video gibi sesli içeriklerde kişiye özel dinleme deneyimi sunan TuneFork layık görüldü. En iyi 20 girişim arasında üçüncü sırada ise idrar analizine göre kullanıcılara kişiselleştirilmiş beslenme ve yaşam tarzı tavsiyeleri sunan sağlık asistanı Vivoo adlı proje yer aldı.

Arıkovanı özel ödülünü ise taşınmak isteyenlerin Uber'i olarak tanımlanan Octovan projesi kazandı.

Yorumlar