TBMM'de dizi izleyenler kötü sürprizle karşılaştı

TBMM'de Netflix gibi platformlar aracılığıyla dizi izleyenler kendini ele verdi. Meclis çatısı altında çalışmak yerine dizi izleyenler, bugün siteye girmeye çalışırken "engelle" karşılaştı. Konunun hemen gündem olması ise TBMM çatısı altında dizi izleyenlerin kimler olduğu konusunda da fikir verdi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyaya ilişkin açıklamasının ardından TBMM'de Netflix'e erişim engeli getirildi. Netflix’e giriş yapmak isteyenler ''Bu siteye ulaşılamıyor'' uyarısıyla karşılaştı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz” açıklamasının ardından bugün TBMM çalışanları Netflix engellemesiyle karşılaştı. TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor” yazısı ile siteye giremedi.

Haber3'te yer alan habere göre, uzun süre önce sosyal ağların hukuki altyapısını yeniden düzenleme hazırlığı olan AK Parti'nin bu düzenlemeyi yeniden gündemine aldığı tartışılırken, TBMM çalışanları bugün bir engelle karşılaştı. TBMM’nin internet sağlayıcılarından Netflix’e ulaşmaya çalışanlar, “Bu siteye ulaşılamıyor. www.netflix.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü” yazısı ile siteye giremediler. 

 

Yorumlar