Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller hayatını kaybetti

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller hayatını kaybetti

Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller, geçirdiği kalp krizi sonucu 86 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir diyaliz tedavisi gören Çiller, Sarıyer Yeniköy'deki evinde sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Çiller'in cenazesi özel bir hastanenin morguna kaldırıldı.

ÖZER UÇURAN ÇİLLER KİMDİR?

1937 doğumlu olan Özer Uçuran Çiller, mühendis ve iş insanı olarak tanınmaktaydı. Türkiye'nin ilk kadın başbakanı olan Tansu Çiller ile 1963 yılında evlenmiş ve "Çiller" soyadını almıştır. Çiller çiftinin bu evlilikten Mert ve Berk adında iki çocukları bulunmaktadır.

AİLESİ VE EĞİTİMİ

Özer Uçuran Çiller, Caddebostan'ın ilk ve 30 yıllık muhtarı ve market sahibi Ramiz Uçuran ile İsmet Uçuran çiftinin iki çocuğundan biridir. Saint Joseph Fransız Lisesi'nde okuduktan sonra Robert Kolej'de (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik ve yüksek mühendislik eğitimi aldı. Eğitiminin ardından Amerika'da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazandı.

KARİYERİ

Çiller, 1975 yılına kadar Amatek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yaptı. Bu pozisyonda, şirketin ekonomik faaliyetlerini denetlemek ve mali stratejilerini belirlemek gibi önemli sorumlulukları üstlendi.

HASTALIĞI VE VEFATI

Son yıllarda diyaliz tedavisi gören Özer Uçuran Çiller, Sarıyer Yeniköy'deki evinde sabah saatlerinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Çiller'in vefatı, başta ailesi olmak üzere birçok sevenini derinden üzdü.

CENAZE TÖRENİ

Özer Uçuran Çiller'in cenazesi, özel bir hastanenin morguna kaldırıldı. Cenaze töreni hakkında henüz net bir bilgi verilmemiştir. Çiller'in ailesi ve yakınlarının katılımıyla gerçekleştirilecek törenle son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

TANSU ÇİLLER'İN YAŞAMI VE EŞİNE DESTEĞİ

Türkiye'nin ilk kadın başbakanı olan Tansu Çiller, siyasetteki başarısının yanı sıra eşi Özer Uçuran Çiller'e olan bağlılığıyla da tanınmaktadır. Eşinin hastalığı süresince yanında olan Tansu Çiller, zor günlerinde de ona destek olmuştur.

Yorumlar