Tam bahar geldi derken kar sürprizi!

Bahar geldi derken kar sürprizi ile karşılaştılar. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığı eksi 3 dereceye düştü ve her yer beyaza büründü.

Google Haberlere Abone ol
Tam bahar geldi derken kar yağdı!

Kars'ın Sarıkamış ilçesi baharı beklerken kar yağışı başladı. Hava sıcaklığı ise eksi 3 derecelere kadar düştü. Sarıkamış'ı beyaza bürüyen kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derece ölçüldüğü ilçede, aniden başlayan kar yağışı, ağaç, bitki ve yolların kaplamasına neden oldu. 

Araçlarının üzerindeki karları temizleyen kent sakinlerinden Ahmet Demirci, nisan ayının son günlerindeki kar yağışının kendilerini şaşırttığını söyledi. Demirci, "Yine 25 Nisan'da Sarıkamış'a kar yağdı. Lapa lapa kar yağıyor, biz de arabalarımızı temizliyoruz. Her taraf bembeyaz, sanırım kar yağışı devam edecek." dedi.

Kar yağışı

Metin Yanar da "Kömür getirmeye gidiyordum döndüğümde her taraf bembeyaz olmuştu şaşırdım. Burası Sarıkamış mayıs ayında da kar yağar." diye konuştu.

Bir ilimizde daha kar yağışı görüldü

Van’da da kar yağışı etkisini gösterdi. Van’ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı etkili olurken çiçek açan ağaçlar kar ve soğuktan olumsuz etkilendi.

Sarıkamış

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede etkisini arttırarak Çatbayır, Altındere, Güneyyamac, Kaşıkcılar ve Cevizlibelen mahallelerini beyaza bürüdü.

 

Yorumlar