Taksilere sigara yasağı geliyor: Şoför de yolcu da içmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan taksilerde sigara yasağının kapsamının genişleyeceğini duyurdu. Nargile ile ilgili de adımlar atılacağını söyleyen Erdoğan, nargile sigaradan daha zararlı dedi.

Google Haberlere Abone ol

New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD'ye gidişi öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksilerde şoför ve yolcuyu kapsayacak sigara yasağının uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi basın toplantısı düzenledi.

Fırat'ın doğusunda yapılacak olası operasyon ve bölgedeki YPG/PKK gibi terör örgütlerine verilen desteklere ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigara ve nargile kullanımıyla ilgili olarak önümüzdeki dönemde uygulamaya alınacak yaptırımlarla ilgili de bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD'ye gitti.

Erdoğan konuyla ilgili olarak;

''Ben yolda görüyorum, takside şoför araç kullanırken sigara içiyor. Ben bunları görünce uyarıyorum. Bundan sonra yazılı olarak da belirlenecek ve artık şoför de sigara kullanamayacak.

Aracı kullanan da yolculuk eden de sigara kullanamayacak.

Nargile ile ilgili de adımlar atacağız. Nargile sigaradan daha zararsızdır diyenler saflığa yatıyor. Nargile sigaradan daha zararlıdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar