Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde görünüm
- Ligde 27. hafta mücadelesi tamamlanırken, Fenerbahçe Doğuş liderliğini sürdürdü
ANKARA (AA) - Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 27. hafta tamamlanırken, Fenerbahçe Doğuş, bu haftayı da liderlik koltuğunda geçti.
Sarı-lacivertliler, deplasmanda Muratbey Uşak'a konuk oldu. Karşılaşmadan 90-81'lik sonuçla galip ayrılan Fenerbahçe Doğuş, puanını 49'a çıkararak bu haftayı da lider tamamladı.
Bu sonuçla 22. yenilgisini alan Muratbey Uşak, ligden düşen ilk takım oldu.
TOFAŞ, sahasında konuk ettiği Eskişehir Basket'i 73-69 yenerek 21. galibiyetini elde etti. Bursa temsilcisi, puanını 47'ye yükselterek zirve takibini sürdürdü.
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 27. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve 28. haftanın programı şöyle:
- Sonuçlar
Beşiktaş Sompo Japan-Pınar Karşıyaka: 77-63
İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Gaziantep Basketbol: 92-86
Muratbey Uşak-Fenerbahçe Doğuş: 81-90
Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Galatasaray Odeabank: 75-73
Trabzonspor-Darüşşafaka: 82-104
Banvit-Anadolu Efes: 82-90
Yeşilgiresun Belediyespor-Demir İnşaat Büyükçekmece: 95-80
TOFAŞ-Eskişehir Basket: 73-69
- Puan durumu
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 27. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:
STakımOGMSYP1FENERBAHÇE DOĞUŞ2623322581889492TOFAŞ2621521892021473ANADOLU EFES2720722492146464BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN2718920691959455BANVİT27171021392037446DARÜŞŞAFAKA27161121471998437SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL27141320502075418ESKİŞEHİR BASKET27141321452147419İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR271116212021963810GALATASARAY ODEABANK271116215621593811PINAR KARŞIYAKA271017209622483712DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE27918213522253613YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR27918215523363614TRABZONSPOR27918232924663615GAZİANTEP BASKETBOL27819210222723516MURATBEY UŞAK275222034219932- 28. hafta programı
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 28. hafta müsabakalarının programı ise şöyle:
4 Mayıs Cuma:
20.30 Pınar Karşıyaka-Sakarya Büyükşehir Belediyespor
5 Mayıs Cumartesi:
13.00 Fenerbahçe Doğuş-Beşiktaş Sompo Japan
15.15 Gaziantep Basketbol-Banvit
17.00 Galatasaray Odeabank-İstanbul Büyükşehir Belediyespor
20.15 Trabzonspor-Yeşil Giresun Belediyespor
6 Mayıs Pazar:
15.15 Darüşşafaka-Anadolu Efes
17.00 Eskişehir Basket-Muratbey Uşak
19.30 Demir İnşaat Büyükçekmece-TOFAŞ
Yorumlar