Süleyman Soylu nerede gözlerin aradığı Süleyman Soylu'dan haber var

Bütün deprem ve afetlerde ön sıralarda yer alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İzmir depreminde ortada görünmeyince vatandaş merak etti. İşte Soylu ile ilgili iddialar:

Google Haberlere Abone ol

Başta Elazığ ve Malatya depremleri olmak üzere bütün afetlerde ve krizlerde ön sıralarda canla başla çalışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İzmir depreminden sonra ortada görünmemesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu. 

Süleyman Soylu'nun neden ortada görünmediğine dair bazı iddialar ortaya atıldı. İddiaya göre Süleyman Soylu koronavirüse yakalanarak karantinaya alındı.

"Ankara'da aşırı derece artan Korona vakaları önce Soylu'nun Ailesi'ni ardından Süleyman Soylu'yu vurmuştu. Tedavi altına alınan Soylu bu nedenle kendisini karantinaya aldı. İzmir'e de gitmedi. Odatv'nin edindiği bilgiye göre Soylu, yakınlarına 'çok gitmek istiyorum ancak hastalığım nedeniyle gidemiyorum' dedi" ifadeleri kullanıldı.

Haberde ayrıca, "Ankara'da artan vakaların bir diğer mağduru da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın. Kalın'ın da Korona testinin pozitif çıkması sebebiyle karantinada olduğu öğrenildi" denildi.

Öte yandan Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Covid-19 testi pozitif çıkan Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda görevinin başında olur." diyerek iddiaları doğruladı.

BAKAN SOYLU'DAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili beklenen açıklama geldi. İçişleri Bakanı Soylu, eşi, kızı ve kendisinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını, tedavilerine hastanede devam edildiğini bildirdi.

Açıklamayı Twitter hesabından yapan Süleyman Soylu, şu ifadelere yer verdi:

''Pazartesi günü kendimizi iyi hissetmeyince tekraren yaptırdığımız test; eşim, kızım ve bende pozitif çıktı.

Düne kadar evde sürdürdüğümüz tedavi doktorlarımızın tavsiyesi ile hastane ortamına nakledilmiştir. Şükürler olsun, şimdi biraz daha iyiyiz.

Bu vesile ile tüm hastalara ve İzmir depreminde yaralananlara acil şifalar, depremde hayatını kaybeden İzmirli hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum''

İzmir'de en az 6 bakanın katıldığı bilgilendirme toplantısında gözler Süleyman Soylu'yu aramıştı.

 

 

Yorumlar