Spor camiası AA'yı kutladı

- Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Spor Toto Süper Lig ekibi Osmanlıspor ve spor federasyonları, Anadolu Ajansının kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Google Haberlere Abone ol
Spor camiası AA'yı kutladı


ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Spor Toto Süper Lig ekibi Osmanlıspor ve spor federasyonları, yayımladıkları mesajlarla Anadolu Ajansının (AA) 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

AA'nın Türk sporunun her zaman yanında yer aldığının vurgulandığı mesajlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya: "Milli Mücadele yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyuran, bugün 13 dilde yayın yapan ve 100 ülkede temsilciliği bulunan, dünyanın en önemli ajanslarından biri olan, göz bebeğimiz Anadolu Ajansının 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."

Osmanlıspor Kulübü: "AA'nın 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Doğru, hızlı ve tarafsız habercilik anlayışıyla sadece Türkiye'de değil, dünyada da adından söz ettirme başarısı gösteren Anadolu Ajansının (AA) 98. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm çalışanlarına başarılar dileriz."

Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 6 Nisan 1920'de milletimizin sesini dünyaya duyurmak amacıyla kurulan, Türk voleybolunun ve Türk sporunun daima destekçisi olan Anadolu Ajansının 98. kuruluş yılını kutlarız."

Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan: "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla milletimizin gür sesini dünyaya duyurmak amacıyla 6 Nisan 1920 yılında kurulan Anadolu Ajansının 98. yıl dönümünü kutlar, milletimizin destansı başarılarına tanık olan Anadolu Ajansına nice 98 yıllar dilerim."

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın: "6 Nisan 1920 tarihinde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla milletimizin sesini tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansının 98. yıl dönümünü kutluyorum. Türkiye'nin 98 yıldır engelliler, spor, ekonomik, günlük ve siyasal yaşamının sesi olan Anadolu Ajansına nice yıllar diliyorum."

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan: "Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri en hızlı ve doğru şekilde kamuoyuna aktaran, 100 yıla yaklaşan geçmişi ve birçok dilde yaptığı yayıncılık ile Türk basınının öncüsü Anadolu Ajansının kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü tebrik ediyorum. Dünyanın dört bir yanında ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çekmek için mücadele veren tüm branşlardaki sporcuların daima yanında olan, ülkemize kazandırdığımız tarihi başarıların kamuoyuna aktarılmasında varlığı en güçlü şekilde daima yanımızda hissettiğimiz Anadolu Ajansına Türk karatesine yapmış olduğu katkı için teşekkür ediyor, tüm emekçilerine şükranlarımı sunuyorum."

Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz: "Anadolu Ajansımızın 98. yıl dönümünü kutluyor, bundan sonraki yayın hayatında başarılar dileyerek, adil, hakkaniyet içerisindeki haberlerinin devamını diliyorum."


Yorumlar