Sosyal etki aktörleri İstanbul'da bir araya gelecek

- Koç Üniversitesi, Social Value International tarafından 10-11 Nisan'da İstanbul'da gerçekleştirilecek "Social Value Matters 2017" konferansına ev sahipliği yapacak

Google Haberlere Abone ol
Sosyal etki aktörleri İstanbul'da bir araya gelecek

İSTANBUL (AA) - Koç Üniversitesi, Social Value International tarafından 10-11 Nisan'da İstanbul'da gerçekleştirilecek "Social Value Matters 2017" konferansına ev sahipliği yapacak.

Koç Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, sosyal etki odaklı araştırma ve uygulama merkezi olarak faaliyet gösteren Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), sosyal girişimciler, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, kamu ve özel sektör temsilcileri, fon temsilcileri, analistler ve akademisyenleri bir araya getirecek.

"Social Value Matters 2017" konferansı, sosyal etki alanındaki kuruluşlardan biri olan Social Value International'ın ortaklığında, OPET’in ana desteği, BKM Ekspress, MarjinalSosyal, Myra ve Pioneers Post’un iş birliğiyle yapılacak.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek ve uluslararası düzeyde katılımın olacağı konferans, 10-11 Nisan'da Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsünde gerçekleştirilecek.

Konferansta, artan eşitsizlik ve küresel belirsizlik ortamında değişime ilham vermek ve sosyal faydayı en yüksek düzeye çıkarmak amacıyla paydaşların seslerini daha fazla duyurmanın yollarına odaklanılacak.

Konferans; oturumlar, çeşitli yuvarlak masa toplantıları ve atölye çalışmalarından oluşacak. Yuvarlak masa toplantıları uzmanlar tarafından yönetilen, görüş ve deneyimlerin paylaşılmasına odaklanan küçük tartışma gruplarını içerecek. Atölye çalışmaları ise katılımcıları, tartışmaya ve öğrenmeye teşvik etmek üzere çeşitli alıştırmalar ve faaliyetlerde bir araya getirecek.

Konferans dünyadaki sorunlara, "ilkeler", "kişiler", "uygulamalar" ve "güç" olmak üzere 4 temel alan ekseninde eğilecek. Sosyal etkiyi nasıl en üst düzeye çıkarılabileceğine dair planların kurgulanacağı konferansta, sosyal değeri artırmak konusunda işe yarayan unsurlara dair deneyimler paylaşılacak.

Yorumlar