'Kapanan ilk okul' haberi geldi

Okullar kapanacak mı devam mı edecek soruları merakla cevap beklerken, kapanan ilk okul haberi Ordu'dan geldi.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs nedeniyle yaklaşık bir yıl yapılamayan yüz yüze eğiteme 6 Eylül'de geçilmişti; ancak vaka sayılarının hızla artması aşılamada beklenen oranın hala yakalanmamış olması tehlikenin sürmesine neden oluyor. Yüz yüze eğitimin başlamasından sonra tedirgin bir şekilde bekleyen öğrenciler ve velileri, okulların bir daha kapanıp kapanmayacağı konusunda merakla beklerken Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet yetkilileri altını çizerek okulların kesinlikle kapanmayacağını açıkladılar. Hal böyleyken ilk kapanma haberi Ordu'dan geldi. Ordu'da bir lise koronavirüs nedeniyle kapandı.

Ordu'nun Aybastı ilçesinde bulunan fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıfları, korona virüs vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçti.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ilçede aynı okul binasında 13 şubede Aybastı Fen Lisesi, 8 şubede Ortaköy Ortaokulu ve 5 şubede Aybastı İmam Hatip Ortaokulu ve 12 şubede Aybastı Atatürk Ortaokulu olmak üzere dört farklı okulun eğitim faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Sadece bu okullarda aynı binada bulunan fen lisesindeki 13 şubede "Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" doğrultusunda uzaktan eğitime geçildiği belirtilen açıklamada, "Öğrencilerimiz karantina sürecini tamamlamalarının ardından yüz yüze eğitimlerini sürdüreceklerdir. Aybastı Fen Lisesiyle birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu'nda karantina uygulamasına alınan hiçbir şube bulunmamakta ve bu üç okul eğitim öğretim faaliyetlerine yüz yüze devam etmektedir. Dolayısıyla dört farklı eğitim kurumunun yer aldığı okul binasında tamamen yüz yüze eğitime ara verilmemiştir" ifadelerine yer verildi.

 


 

Yorumlar