Son Dakika Meteor düştü mü haberi: Meteor mu düştü, nereye düştü?

Türkiye'nin farklı illerinden gece yarısı meteor düştüğüne dair son dakika haberleri gelmeye başladı. Trabzon, Samsun, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Niğde illerinden görülen ışık vatandaşlar tarafından meteor düştüğü şeklinde yorumlandı.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'ye meteor düştüğü belirtiliyor. İç Anadolu'nun doğu kesimleri ile Karadeniz'in bazı illerinde aynı anda gökyüzünde görülen ışık hüzmesi vatandaşları heyecanlandırdı. Görüntünün aynı anda Ankara, Trabzon, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Yozgat'tan görülmesi göktaşı düştüğü iddialarını doğruluyor. 

Türkiye semaları akşam saatler 22.57'yi gösterdiğinde atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan göktaşı düşmesine sahne oldu. Meteorun düşme anı Ankara, Trabzon, Yozgat, Samsun ve Çankırı gibi bir çok ilden görüldü.

Atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan göktaşı Trabzon, Ankara, Samsun, Yozgat ve Çankırı gibi bir çok ilde kameralar tarafından görüntülendi. Müthiş bir ışık saçarak ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteor atmosfere girdikten saniyeler sonra yanarak bilinmeyen bir noktaya düştü. Doğa olayının Ankara'nın çevresindeki tüm illerden hemen hemen görüldüğü bildirildi.

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde aracı ile ilerleyen Şevki Anıl Koyun (26) bir anda gökyüzünde beliren meteoru görünce büyük şaşkınlık yaşarken, o anlar kullandığı otomobilin araç kamerasına yansıdı. Yine meteorun atmosfere girdiği o anlar Giresun'un Keşap ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki bir iş yerinin güvenlik kameralarına da yansıdı.

Sosyal medyada Samsun, Ordu, Yozgat, Trabzon, Ankara ve Çankırı illeri başta olmak üzere pek çok şehre göktaşı düştüğüne dair yüzlerce paylaşım yapılsa da konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

 

Yorumlar