Karagümrük çetesine operasyon

İstanbul merkezli "Karagümrük çetesi"ne yönelik 4 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda 50'den fazla adrese baskın düzenlendi. Şu ana kadar 27 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul merkezli 4 ilde, kamuoyunda "Karagümrük çetesi" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon başlatıldı. Gerçekleştirilen operasyonda 27 şüpheliye yönelik 53 adrese baskın yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elebaşılığını cezaevinde bulunan "Nuriş" lakaplı Nuri Ergin'in yaptığı, kamuoyunda "Karagümrük çetesi" olarak bilinen suç örgütüne ilişkin 27 kişiye yönelik İstanbul merkezli 4 ildeki 53 adrese eş zamanlı baskın gerçekleştirdi.

Bazı şüphelilerin gözaltına alındığı operasyon kapsamında aramaların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

KARAGÜMRÜK ÇETESİ KİMDİR?

Karagümrük İstanbul'un Fatih ilçesinde bir semtin adıdır. Çetenin kaynağı da buraya dayanıyor.

Nuri ve Vedat Ergin isimli iki kardeşin kurduğu çete Türkiye'nin en azılı çetelerinden biri olarak biliniyor.

Karagümrük çetesi
Karagümrük çetesinin ele başları Nur ve Vedat Ergin kardeşler

 

Kamuoyunda 'Nuriş Kardeşler' ya da 'Ergin Kardeşler' olarak bilinen, Nuri Ergin ve Vedat Ergin'in lideri olduğu suç örgütüdür. 

Müebbet hapis cezasına çarptırıldılar

Karagümrük Çetesi liderlerine ve 28 kişiye müebbet hapis cezası verilmişti.  Uşak E Tipi Cezaevi'nde 2000 yılında 6 kişinin ölümü, 23 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili açılan davada yargılanan aralarında Nuri ve Vedat Ergin'in de bulunduğu 28 sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


 

Yorumlar