Bolu-Karabük arasında kaza, yol kilitlendi

Bolu - Karabük arasındaki karayolunda kar yağışı nedeniyle meydana gelen trafik kazası nedeniyle iki kent arasındaki yol kilitlendi. Trafik yaklaşık 10 kilometreyi buluyor.

Google Haberlere Abone ol

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu - Karabük karayolunda zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada yaralanmalar yaşanırken, iki kent arasındaki yol kilitlendi. 

Bolu'da, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, İstanbul- Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası Bolu Dağı'nda ulaşımı durma noktasına getirdi.. D-100 karayolunun bazı kesimlerinde yol beyaza bürünürken, 900 rakımlı bölgede yeşil alanlarda kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştı.

Karayolları ekipleri, D-100 karayolunda kar küreme araçlarıyla temizlik ve tuzlama çalışması yaparken, trafik ekipleri ise yol üzerinde denetimlerini artırdı. Bölgede etkili olan sis edeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü.

Bolu’nun Gerede ilçesi ile Karabük arasında karayolunda kar yağışı nedeniyle çok sayıda araç çarpıştı. Gerede istikametinde yaşanan kazalar nedeniyle yaklaşık 8 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yol, yaklaşık bir saat ulaşıma kapanırken, kaza yapan araçların yolun kenarına alınması ve yoldan kaldırılmasıyla ulaşım tek şeritten sağlandı.

Yorumlar