SON DAKİKA! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik emekli maaşı ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti'den emekli maaşı açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, son zamanlarda meydana gelen orman yangınları ve sellerle ilgili olarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangınların ve sellerin yarattığı zararların büyük olduğunu belirten Çelik, sıcaklıkların artması ve tedbirsizliklerin üzücü sonuçlara yol açtığını vurguladı. "Anlık ihmal binlerce ağacı ve canlıyı yok edebiliyor," dedi ve özellikle piknik alanları gibi yerlerde dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

IRKÇILIK ARAYAN AVRUPA'DAKİ SEÇİM SONUÇLARINA BAKSIN

Ömer Çelik, Türkiye'nin gündeminde olan milli takım ve Merih Demiral'a verilen ceza hakkında da konuştu. Milli takımı tebrik eden Çelik, "Geleceğe dönük umutlarımızı kabarttılar," dedi. Merih Demiral'a verilen cezanın kabul edilemez olduğunu belirten Çelik, cezanın siyasi bir gölge taşıdığını savundu. "Irkçılıktan veremiyor cezayı, genel davranış kurallarına aykırılıktan veriyor. Aşırı sağcılık ya da ırkçılık arayan Avrupa'daki seçim sonuçlarına baksın," diye ekledi.

EN ÖNEMLİ MESELEMİZ GAZZE

Çelik, Gazze'deki son gelişmeleri en önemli mesele olarak nitelendirdi. Son açıklanan rakamların kayıpların zannedilenden daha fazla olduğunu gösterdiğini belirten Çelik, barışın önündeki en büyük engelin Netanyahu hükümeti olduğunu söyledi. "İsrail'in güvenliğini tehlikeye atan Netanyahu hükümetinin eylemleridir," dedi.

SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ

Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı'nın Türkiye-Suriye normalleşmesiyle ilgili açıklamalarını hatırlattı. Türkiye'nin baştan beri Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduğunu vurgulayan Çelik, "Cenevre ve Astana sürecini birbirinin tamamlayıcısı olarak gördük. Oradaki varlığımız Suriye'nin toprak bütünlüğüne karşı değil, teröristan kurulmasına karşıdır," dedi. Bu süreçlerin Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak adına önemli olduğunu ve Suriye'de evlerini terk eden milyonlarca kişinin güvenli bir şekilde geri dönmesini amaçladıklarını belirtti.

EMEKLİ MAAŞLARINDA DÜZENLEME

Ömer Çelik, emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Henüz bir karar verilmediğini ifade eden Çelik, "Her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz," dedi. Emekli maaşları konusunun hükümetin öncelikli gündem maddelerinden biri olduğunu vurgulayan Çelik, çalışmaların sonuçlanması için çaba sarf edildiğini söyledi.

Ömer Çelik, MYK gündemine dair yaptığı açıklamalarda çeşitli konulara değindi. Orman yangınlarından Gazze'deki duruma, Suriye'nin toprak bütünlüğünden emekli maaşlarına kadar geniş bir yelpazede bilgi veren Çelik, hükümetin bu konulara olan hassasiyetini dile getirdi. Emekli maaşlarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve sonuçlanana kadar her kesimin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorumlar