Sokak çağrısı yapan HDP'den bir tehdit daha

HDP'lilere sokaklara davet ederek "hayatı durdurma" çağrısında bulunan Sezai Temelli'den sonra FETÖ medyasına konuşan Ayhan Bilgen de tehditlerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Sokak çağrısı yapan HDP'den bir tehdit daha

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasının ardından HDP'li belediyelere destek mesajları yayınlayan FETÖ, doğrudan örgüt propagandası yapmaya başladı. FETÖ'nün yurt dışındaki yayın organına konuşan HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, tehditler savurdu. Osmanlı'nın son dönemlerine gönderme yapan Bilgen, "Türkiye de Osmanlı gibi dağılır" dedi. 

Konuşmasında iç savaş tehdidi de savuran Bilgen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sokağa çıkmayı doğru bulmuyoruz" sözünü eleştirdi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, "Kitle psikolojisini, nerede, nasıl bir refleks göstereceğini öngörmek her zaman kolay olmayabilir. Sokakları bırakmayın, hayatı durdurun" çağrısına destek veren Bilgen, "İnsanların verdikleri oya sahip çıkması son derece değerlidir. Bunun büyük bir provokasyona dönüşme ihtimalini görmesi gerekenler ise ülkeyi yönetenlerdir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

UYAN TURKIYE bunularin hepisinin millet vekiliklerini dusurmek gerek ,YENI BIR KANUN MADDE GEREK