Siyasilerden ilk tepki: İzlanda özür dilemeli

Milli Takımın İzlanda'da havalimanına girişte ve pasaport işlemlerinde sorun çıkartılması üzerine siyasilerden tepki geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, muamelenin kabul edilemez olduğunu ve gereğinin yapılacağını söylerken, AK Parti Sözcüsü Çelik, ise "Milli takımımıza yapılanlar bir nevi şiddettir. İzlanda makamları bu “ilkel” uygulama için özür dilemelidir" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Siyasilerden ilk tepki: İzlanda özür dilemeli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzlanda Keflavik Havalimanı'nda Milli Takım futbolcularına ve yöneticilerine yönelik yapılan saygısızlığa ilişkin açıklama yaptı.

KABUL EDİLEMEZ

A Milli Takım kafilesinin ülkeye girişi sırasında yetkililerce pasaport işlemleri bahane gösterilerek yaklaşık 2 saat bekletilmesine tepki gösteren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Milli Takımımızın İzlanda Havaalanı'nda gördüğü muamele kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın"dedi.

İZLANDA ÖZÜR DİLEMELİ

Öte yandan, A Milli Takım'ın uğradığı saygısızlıkla ilgili olarak konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milli takımımıza yapılanlar bir nevi şiddettir. İzlanda makamları bu “ilkel” uygulama için özür dilemelidir" dedi.

İBRAHİM KALIN'DAN DA TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da İzlanda'da yaşanan skandala ilişkin "Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir" dedi.

Konya'dan özel uçakla Keflavik Havalimanı'na gelen milli takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletildi.

Milli oyuncuların özel eşyalarının detaylı arandığı ve uzun süre pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi.

Yorumlar