"Şirketler artık risklerini bütünsel ve eş zamanlı yönetmeye yöneliyor"

- Aon Türkiye CEO'su Oknas: - "Şirketler iş kesintisine uğramayıp sürdürülebilir olmak, artan rekabet ortamında başarılı kalabilmek ve marka değerini yükseltip koruyabilmek için risklerini artık kurumsal risk yönetimi tanımıyla bütünsel ve eş zamanlı yönetmeye yöneliyor"

Google Haberlere Abone ol
"Şirketler artık risklerini bütünsel ve eş zamanlı yönetmeye yöneliyor"

İSTANBUL (AA) - Aon Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Selda Oknas, "Şirketler iş kesintisine uğramayıp sürdürülebilir olmak, artan rekabet ortamında başarılı kalabilmek ve marka değerini yükseltip koruyabilmek için risklerini artık kurumsal risk yönetimi tanımıyla bütünsel ve eş zamanlı yönetmeye yöneliyor" ifadesini kullandı.

Şirket açıklamasına göre, Aon Turkey Risk Summit 2017 etkinliğinde konuşan Oknas, hızla gelişen ve değişen dünyada risklerin türlerinin ve etkilerinin de değiştiğine işaret etti.

İklim değişikliği, teknolojik gelişim, ekonomik ve politik dalgalanmaların yarattığı risklerin tüm dünyanın gündeminde olduğunu hatırlatan Oknas, şunları kaydetti:

"Aon'un en son yaptığı Global Risk Yönetimi Anketi'nin neticesinde şirketlerin önceliklendirdiği benzeri risklerin 10'unun 6'sı sigortalanabilir değil. Durum böyle olunca şirketler risk önleme ve azaltma çalışmalarına gitgide daha fazla önem veriyor. Örneğin özel veri ve teknoloji üzerine kurulu finans, telekom gibi sektörlerde siber risk yönetimi günlük bir aktivite oldu.

Yenilenebilir elektrik enerjisi üreten şirketler yatırımlarını iklim verilerine göre planlıyor. Şirketler iş kesintisine uğramayıp sürdürülebilir olmak, artan rekabet ortamında başarılı kalabilmek ve marka değerini yükseltip koruyabilmek için risklerini artık kurumsal risk yönetimi tanımıyla bütünsel ve eş zamanlı yönetmeye yöneliyor."

Yorumlar