Sinemaya aşısız giriliyor mu, sinema salonları aşısız alıyor mu?

Sinemaya aşısız giriliyor mu, sinema salonları aşısız alıyor mu? Sinemaya aşısız giriliyor mu, sinema salonlarında film izlemek için aşı olma zorunluluğu bulunuyor mu, aşı olmayanlar sinema salonlarına giderek film izleyemiyor mu?

Google Haberlere Abone ol

Sinemaya aşısız giriliyor mu, sinema salonları aşısız alıyor mu? Sinemaya aşısız giriliyor mu, hafta sonları film izlemek isteyen ancak aşı olmayanların merakla cevabını aradığı sorular var. Sinema salonlarında film izlemek için aşı olma zorunluluğu bulunuyor mu, aşı olmayanlar sinema salonlarına giderek film izleyemiyor mu? Sinemaya aşısız giriliyor mu, sinema salonları aşısız alıyor mu? 

Sinemaya aşısız girilip girilmeyeceği konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından yaz aylarında yayınlanan bir yönetmelik bulunuyor. 

Yönetmelikle ilgili CGV Mars Cinema Group tarafından yapılan açıklamada şöyle denilmişti: 

CGV Mars Cinema Group olarak İçişleri Bakanlığı’nın 20 Ağustos 2021 tarihinde yayınladığı “Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu” Genelgesi kapsamında 6 Eylül’den itibaren yürürlüğe girecek yeni önlemler açıklanmıştır.

Sinemaya aşısız giriliyor mu,
Sinemaya aşısız giriliyor mu?

 

Bu doğrultuda aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında 18 yaş ve üzeri için uygulanacak negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir.

Alınan bu karar neticesinde sinema salonlarımızda HES kodu üzerinden ilgili sorgulamaların yapılarak salonlarımıza girişlerin gerçekleşeceği bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz.

Aşı olmamış veya COVID-19 hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri misafirlerimiz, azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi yoksa salonlarımıza giriş yapamayacak.

Hastalığı geçirmiş olan misafirlerimizin ise hastalık sonrası bilimsel olarak bağışıklık kabul edilen süreye göre sorgulama yapılacak ve salonlara girişine izin verilecek.

Bilgilerinize sunarız.

Özetle, aşısız bir şekilde sinema salonuna gidilebilir ancak bunun bir şartı var; PCR testi yaptırmanız ve testin sonucunun doğal olarak negatif olması gerekiyor. Aksi halde sinema salonuna giriş yapamazsınız.


 

Yorumlar