Şile, Riva ve Ağva'da denize girmek yasak mı, yeni haber var mı?

Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva denize girmek yasaklandı mı? Şile, Riva, Ağva denize girmek yasak mı sorularının cevapları geldi. Karadeniz sahilindeki ilçelerde hava şartları nedeniyle bazen yüzme yasaklanıyor. Peki, bu hafta sonu yani 29 Ağustos Pazar günü yasak var mı?

Google Haberlere Abone ol
Şile, Riva ve Ağva'da denize girmek yasak mı, yeni

Şile, Riva, Ağva denize girmek yasak mı, Karadeniz'in hırçın günlerine denk gelmesi nedeniyle önceki hafta sonu sahildeki birçok ilçede denize girmek yasaklanmıştı. Şile'de denize girmek yasak mı, Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva 29 Ağustos Pazar günü denize girmek yasaklandı mı?

Şile Kaymakamlığı, geçen hafta yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini korumak amacıyla ilçe sahillerinde saat 12.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurmuştu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçeye ait meteorolojik hava deniz tahmin raporlarına göre, bugün rüzgarın batı (günbatısı) ve kuzeybatıdan (karayel) 4-6 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağı belirtilmişti.

Açıklamada, rüzgarın kuzey (yıldız) ve kuzeydoğudan (poyraz) 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağının tahmin edildiği aktarılmıştı.

Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva denize girmek yasaklandı mı 9 Ağustos Pazartesi günkü karar
Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva denize girmek yasaklandı mı 9 Ağustos Pazartesi günkü karar

 

Sahillerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava deniz raporları doğrultusunda gerekli önlemlerin alındığı, vatandaşların duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava/deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre; ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin halihazırda 2 ila 2,5 metre olduğu ve meteorolojik hava tahminlere göre öğleden sonra ise rüzgar şiddetinin ve dalga yüksekliğinin artarak devam edeceği bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 7 Ağustos Cumartesi (bugün) saat 12.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

Açıklamada, yarın hava deniz tahmin raporları ve sahada bulunan görevliler tarafından takip edilecek deniz durumuna göre bilahare değerlendirme yapılacağı bildirildi.

RİVA'DA DA YASAKLANDI

Beykoz Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini korumak amacıyla ilçe sahillerinde saat 12.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçeye ait meteorolojik hava deniz tahmin raporlarına göre, bugün rüzgarın batı (günbatısı) ve kuzeybatıdan (karayel) 4-6 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağı belirtildi.

Açıklamada, yarın rüzgarın kuzey (yıldız) ve kuzeydoğudan (poyraz) 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağının tahmin edildiği aktarıldı.

Sahillerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava deniz raporları doğrultusunda alınan gerekli önlemlerin, vatandaşların duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sahil Güvenlik İstanbul Grup Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre, ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin halihazırda 2 ila 2,5 metre olduğu ve meteorolojik hava tahminlere göre öğleden sonra ise rüzgar şiddetinin ve dalga yüksekliğinin artarak devam edeceği bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 7 Ağustos Cumartesi saat 12.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

Açıklamada, yarın hava deniz tahmin raporları ve sahada bulunan görevliler tarafından takip edilecek deniz durumuna göre bilahare değerlendirme yapılacağı bildirildi.

GEÇEN PAZAR DA YASAKTI

Şile Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye ait meteorolojik hava deniz tahmin raporlarına göre, bugün rüzgarın kuzey (yıldız) ve kuzeydoğudan (poyraz) 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre, yer yer 2,5 metre ve havanın sağanak yağışlı olacağı belirtildi.

Sahillerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava deniz raporları doğrultusunda alınan gerekli önlemlerin, vatandaşların duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre; ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 09.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

AÇIKLAMA VAR MI?

Yasak kararıyla ilgili olarak Şile kaymakamlığından herhangi bir açıklama gelmediği gibi Riva'nın bağlı olduğu Beykoz Kaymakamlığından da bir karar yok. Dolayısıyla 22 Ağustos Pazar günü Şile, Ağva ve Riva'da denize girmek serbest.

GEÇEN HAFTA YASAKLANMIŞTI

Şile, Riva ve Ağva'da 14-15 Ağustos Cumartesi Pazar günlerinde denize girme yasağıyla ilgili karar dün akşam alınmıştı. Dolayısıyla bu hafta sonu Şile'de denize maalesef Cumartesi günü yine nasip olmadı. Çünkü kaymakamlık, Cumartesi için yasak kararı aldı. Ancak Pazar günü için alınmış henüz bir karar yok. 

Şile Kaymakamlığı tarafından 14 Ağustos Cumartesi için yapılan açıklama:

Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva denize girmek yasaklandı mı 14 Ağustos Cumartesi
Şile'de denize girmek yasak mı, Riva, Ağva denize girmek yasaklandı mı 14 Ağustos Cumartesi

 

Şile Kaymakamlığı 15 Ağustos 2021 Pazar günü için herhangi bir uyarıda bulunmadığı için bugün Şile'de denize girmek serbest.

 Riva için de aynı şekilde Cumartesi günü yasak kararı alınmıştı; ancak Beykoz Kaymakamlığı 15 Ağustos Pazar günü için herhangi bir uyarıda bulunmadı. Bu nedenle Beykoz sahillerinde Riva gibi yerlerde denize girmek pazar günü serbest.

29 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ DURUM NASIL?

Şile, Ağva veya Riva'da 29 Ağustos Pazar günü için herhangi bir yasak uyarısı yapılmadı. Dolayısıyla bugün buralarda denize girmekte bir sakınca yok.


 

Yorumlar

fatih şenel bu konuda sosyal medyaya daha önce alınan kapanma kararını bildirseniz 60 km yolu boşuna gelmiş olmayız