Şile açıklarında kuru yük gemisinin batması

- Kayıp mürettebatı arama çalışmaları 10. gününde devam ediyor

Google Haberlere Abone ol
Şile açıklarında kuru yük gemisinin batması

İSTANBUL (AA) - Şile açıklarında batan "Bilal Bal" isimli kuru yük gemisinin kayıp mürettebatını arama çalışmaları 10. günde de sürdürülüyor.

Gemlik'ten Karadeniz Ereğli'ye giden demir yüklü "Bilal Bal" isimli kuru yük gemisinin 1 Kasım sabahı Şile açıklarında batması sonucu Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca başlatılan kayıp mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.

Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Limanı'nda bekleyen gemi personelinin yakınlarına bilgi verdi. Yüce'nin ailelere arama çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ve mürettebata ulaşmak için batık geminin her bölümünde titizlikle arama yapılacağı bilgisini verdiği öğrenildi.

Gemi mürettebatından Engin Selçuk'un babası Eyüp Selçuk ise oğlunun yaşamından umudunu kestiğini fakat en azından cenazesini teslim almak istediklerini söyledi. Selçuk, bu tür olayların tekrarlanmaması ve kendi yaşadıkları acıyı başkalarının yaşamaması için devlet büyüklerinden gemilerde daha sıkı denetim yapılmasını rica etti.

"Bilal Bal" isimli demir yüklü gemi 1 Kasım sabahı Şile açıklarında batmış, gemideki kayıp mürettebatın arama faaliyetleri kapsamında bugüne kadar yedi kişinin cesedine ulaşılmıştı.

Yorumlar