Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim?

Eşi tarafından zorla kaçırılan Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim?

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasındaki eşi tarafından zorla kaçırılan Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim? Türkiye günlerdir, boşanmak üzere olduğu eşi tarafından zorla kaçırılarak götürülen Şilan Topal'ı konuşuyor. Topal, sonunda bulunarak ailesine teslim edildi. Peki, Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim?

Şişli'de bir çocuk annesi Şilan Topal, boşanma aşamasında olduğu eşi Mithat Topal tarafından babasının evinin önünden zorla taksiye bindirilerek kaçırıldı. Ailesi soluğu Müge Anlı'da aldı. Genç kadın kurtarılırken, yaşananları canlı yayında anlattı. İşte ayrıntılar...

İstanbul'da yaşayan Şilan Topal kabusu yaşadı. Eşi tarafından kaçırılan genç kadının ailesi Müge Anlı'dan yardım istedi. Gündeme gelen olay sonrası Topal kurtarıldı. Yakınları büyük sevinç yaşadı. Şilan Topal, bügün canlı yayına katıldı. 

İstanbul Şişli'de 22 yaşındaki bir çocuk annesi Şilan Topal, şiddet uyguladığı gerekçesiyle 7 yıl önce evlendiği Mithat Topal'a boşanma davası açtı. Dava 9 aydır sürerken Şilan Topal çocuğuyla birlikte Şişli'de oturan baba evine taşındı. İddiaya göre Mithat Topal, 2 ay önce mahkeme kararıyla çocuğunu görmeye gittiğinde çocuğunu kaçırdı.

Dün akşam saatlerinde ise Mithat Topal bir taksiye binerek Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oturan Şilan Topal'ın yanına gitti.

Mithat Topal, kolundan tutarak Şilan Topal'ı zorla taksiye bindirip kaçırdı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ekibi sevk edildi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

Şilan Topal'ın babası Abdülhamit Narman, "9 aydır bizim yanımızdaydı. Kapının önünden taksiyle gelmiş almış, götürmüş. Bıçak ve silahla gelmiş, kızımı kaçırdı. Karakola gittik, sabah 4'e kadar bekledik, bir haber alamadık.

Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim?
Şilan Topal kimdir, nerelidir, kaç yaşında, onu kaçıran kocası kim?

 

Sabah ve öğlen tekrar gittik, yine haber alamdık. Bir çocuk var. İki ay önce çocuğu görebilmek için mahkemeye gitti. Çocuğu kaçırdı ve iki aydır götürmedi.

'Birkaç gün yanımda kalsın geri götüreceğim' dedi ama götürmedi. Sonra geldi ve kızımı kaçırdı. Daha önce uzaklaştırma kararı alınmış, kelepçe takılmış. Bu adamın 30 dosyası var. Nasıl yakalanmıyor bilemiyoruz." dedi.

Şilan Topal'ın yengesi ise "Kaç senedir bu böyle çekiyor. Öldürsünler mi? Artık yeter. Öldürüldükten sonra fayda etmiyor. Öldürüldükten sonra değil, şimdi önemli.

Küçücük yaşta evlendi. Kaç senedir şikayet ediyor. Artık insan dayanamıyor. Ben yengesiyim. Biz Küçükçekmece'deydik. Dün akşamdan beri hiç uyumadık. Kadın istemiyor. 'Boşanmak istiyorum' diyor. Dayanamıyor kadın artık." diye konuştu.

Geldi, zorla arabaya koydu. Ben peşinden gittim ama beceremedim. Bağırdık, çağırdık ama faydası yok. Babası 'gel eve' demişti o da biraz oturmak istediğini söyledi. Sonra araba geldi, zorla götürdü. Zaten kamera kayıtlarında hepsi var" şeklinde konuştu.

Kadının kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, bir taksinin sokağa geldiği, taksiden inen kişinin kadını kolundan tutarak zorla taksiye bindirip kaçırdığı görülüyor.

22 yaşındaki bir çocuk annesi Şilan Topal'ın, şiddet uyguladığı gerekçesiyle 7 yıl önce evlendiği Mithat Topal tarafından kaçırılması atv Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme geldi.

Taksi şoförü "Arabada üç kişilerdi. Arabaya bindiklerinde 'eyvah' dedim. Tipleri kötüydü. Beni ters yola soktular. Görüntülerde görünen sokakta durduk ve ben ne olduğunu anlamadım. Hanımefendiyi arabaya attılar. Kapı kapandıktan sonra bir süre yürümedim. Sağdaki kişi yürü dedi. Öyle hareket ettim. Arabada hiçbir şey olmadı. Kadına 'seni oğluna götürücem' dedi. Arabanın içerisinde kaçırıldığına inanmadım" dedi.

Müge Anlı yayının ardından Şilan Topal polis tarafırdan kurtarıldı. Genç kadının ailesi büyük sevinç yaşarken, Topal bügünkü canlı yayına katıldı. Yaşananları anlattı.

Topal, "Taksicinin de işin içinde olduğunu düşünüyorum. Bizi indirdikten sonra polisi arayabilirdi. Yanımızdaki diğer kişi taksiciyi tanıdığını söyledi" ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından taksi ile evinin önünden kaçırılan 22 yaşındaki Şilan Topal ve onu kaçıran kocası Mithat Topal Gaziosmanpaşa'da bir adreste bulundu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğinde ifadesi alınan Şilan Topal'ın; "Eşim iki kişiyle geldi zorla yaka paça beni taksiye bindirerek kaçırdı.

Önce Beyoğlu'nda bir adreste zorla tuttu. Daha sonra Gaziosmanpaşa'da bir adrese götürdü. 2 gece bu adreste zorla tutuldum. Şikayetimi geri çekmemi istedi beni tehdit etti fiziki ve psikolojik şiddet uyguladı" dediği öne sürüldü.

Polis koca Mİthat Topal ve ona yardım eden Rahim M.'yi gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Güney 3 Sokak'ta 7 Eylül akşamı saat 21:00 sıralında yaşanan olay iddialara göre şöyle gelişti.

Bir çocuk annesi Şilan Topal (22) ile eşi Mithat Topal arasında boşanma davaları vardı. BU sebeple Şilan Topal annesinin evinde kalıyordu.

Eşi Mithat Topal ailesinin evinin önünde oturduğu esnada 9 ay önce boşanma davası açtığı Şilan Topal'ı ailesinin gözünün önünde zorla taksiye bindirmişti.

Ailesi ve komşuları, Mithat Topal ve beraberinde gelen 2 kişiye engel olmaya çalışsa da şahıs taksiye bindirdiği kadınla birlikte olay yerinden uzaklaşmıştı. Korku ve panik yaşayan yakınları durumu polise bildirmişti.

TAKSİNİN İÇİNDE DARP EDİLMEMİŞ

Konuyla ilgili çalışma başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri ilk olarak ulaştıkları taksicinin ifadesine başvurdu.

İfadesi alınan taksici Mert H.; "Bilinen adrese 3 kişi ile gittik. Araca bayan şahıs bindikten sonra Beyoğlu ilçesi Bostan mahallesi civarında şahısları araçtan indirdim. Araç içerisinde her hangi bir tartışma ya da kavga olmadı" dediği öne sürüldü.

3 KİŞİ GELİP KAÇIRMIŞ

Bunun üzerine bahse konulu adreste aramalar yapan Gasp Büro dedektifleri şahısların izlerine rastlamadı. Ekipleri Mithat Topal'ın Maksut Y. ve Rahim M. ile birlikte gittiklerini tespit etti. Çalışmaların devamında Rahim M. dün öğlen saatlerinde gözaltına alındı.

POLİS ADIM ADIM İZ SÜRDÜ

Gözaltına alınan Rahim M.'nin Mithat ile eşinin arasında boşanma davası vardı bize eşini alıp çocuğunun yanına götüreceğini söyledi.

Daha sonra her hangi bir tartışma olmadan eşini araca getirdi. Bir süre sonra ben ve Maksut Y. araçtan indik onlar taksi ile devam etti. Çiftin çocuklarının da Bingöl'de babaannesinin yanında olduğunu biliyorum dediği ileri sürüldü.

GAZİOSMANPAŞA'DA BULUNDU

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları sürerken, Mithat Topal ve Şilan Topal Gaziosmanpaşa'da bir adreste bulundu.

Daha önceden 8 suç kaydı olan Mithat Topal gözaltına alındı. Şİlan Topal ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Polis olaylarda adı geçen Maksut Y'yi ise yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Gözaltına alınan Mithat Topal ve Rahim M'nin Gasp Bürodaki işlemleri devam ediyor. Şüpheliler bugün adliyeye sevk edilecek.

"2 GECE ZORLA TUTULDUM"

Öte yandan 2 gün boyunca bir evde zorla alıkonulan Şilan Topal'ın ise emniyette verdiği ifadede; "Eşim iki kişiyle geldi zorla yaka paça beni taksiye bindirerek kaçırdı.

Önce Beyoğlu'nda bir adreste zorla tuttu. Daha sonra Gaziosmanpaşa'da bir adrese götürdü. 2 gece bu adreste zorla tutuldum. Şikayetimi geri çekmemi istedi beni tehdit etti fiziki ve psikolojik şiddet uyguladı" dediği öne sürüldü.

POLİSE TEŞEKKÜR EDERİM

Gasp Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından polis ekiplerince evine gönderilen Şilan Topal; "Kendisini kurtaran polislere teşekkür ederek, bunu yapan eşinin en ağır cezayı almasını istediğini aktardı.


 

Yorumlar