Sıla Akhan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Sıla Akhan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Sıla Akhan koronavirüs ile ilgili ortaya çıkan yeni gelişmeler üzerine yorumlarına başvurulan isimlerden biri oldu. İşte biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

Sıla Akhan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Sıla Akhan son günlerde koronavirüsün mutasyona uğradığı haberlerinin artması üzerine görüşlerine başvurulan isimlerden biri oldu. Peki, Sıla Akhan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır. İşte biyografisi: 

Sıla Akhan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Prof. Dr. Sıla Akhan

 

1964 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 

1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı ve 1992’de bitirdi.

1993-1997 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları AD’da ikinci ihtisasını tamamladı.

1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Klinik Bakteriyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları AD’da yardımcı doçent olarak göreve başladı.  

2002’de doçent oldu. Aynı üniversitede halen profesör ve Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır.

2011-2015 yılları arasında kuruculuğunu yaptığı Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Viral Hepatit Çalışma Grubu’na iki dönem başkanlık yaptı.

2015-2017 döneminde KLİMİK’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.


 

 

Yorumlar