Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı?

Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı, suçüstü yapıldığı iddiaları doğru mu, ikilinin veya çiftin arası nasıl, son durum nedir?

Google Haberlere Abone ol

Spor ve magazinr dünyasının gündemindeki en önemli soru bu aralar: Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı, suçüstü yapıldığı iddiaları doğru mu, ikilinin veya çiftin arası nasıl, son durum nedir?

Dünya magazin alemi ve spor camiası Shakira'nın eşiyle yaşadığı problemi konuşuyor. Günlerdir Amber Heard ve Johnny Depp konuşan magazin aleminin yeni konusu Shakira olacak gibi görünüyor, daha doğrusu oldu bile. 

Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı
Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı

 

İkilinin ayrıldığı haberleri kısa süre içinde bomba etkisiyle magazinin basınının manşetlerine düştü. 

Gelen son dakika haberlerine göre Barcelona'nın yıldızı Gerard Pique ile müzik dünyasının yıldız ismi Shakira ayrılık kararı aldı.

Pique'nin Shakira'yı aldattığı aldattığı sırada suçüstü yakalandığı belirtiliyor. 

İddialara göre Maxi Lopez-Wanda Nara ilişkisi, Lopez'in takım arkadaşı Mauri Icardi yüzünden 2013'te sona ermişti. Icardi'nin Nara ile yasak ilişkisi daha sonra evlilikle sonuçlanmış; ancak bu evliliğin üzerinde de kara bulutlar dolaşmaya başlamıştı.

Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı
Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı

 

Geçen hafta ise Atletico Madrid'in yıldız futbolcusu Joao Felix'in kız arkadaşı Magui Corceiro'nun, 22 yaşındaki futbolcuyu Sporting Lizbon forması giyen Pedro Porro ile aldattığı iddia edildi. Felix bu haberleri ise yalanladı.

Bu hafta da bir başka ihanet haberi basına yansıdı. İspanyol basını, birliktelikleriyle sık sık gündeme gelen Shakira ile Gerrard Pique'nin ayrılma aşamasına geldiğini yazdı. Nedeni ise Pique'nin Shakira'yı aldatması.

İspanyol El Periodico'nun iddiasına göre Gerard Pique, Shakira'yı aldattı. Shakira eve geldiği sırada Gerard Pique'yi başka bir kadınla yakaladı. Pique 'Ben masumum' diyerek kendisini savunsa da, Kolombiyalı şarkıcı buna inanmadı. Pique ise Barcelona'daki eski dairesine taşındı.

Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı
Shakira Pique ayrıldı mı, aldatıldı mı

 

İkilinin ilişkilerinde bir problem yaşandığı kaydedilirken; daha önce Pique'yi sık sık Instagram'daki sosyal medya hesabından paylaşan Shakira, 21 Mart'tan bu yana sevgilisi ile ilgili herhangi bir şey paylaşmadı.

Shakira, "Planet Weird" podcast'inde evlilik fikrinin kendisini korkuttuğunu söyleyerek "Bu yasak meyve gibi, onu dikkatli tutmayı tercih ediyorum ve davranışlarına bağlı olarak her şeyin mümkün olduğuna inanıyorum" demişti.

SHAKIRA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİDİR?

Dünyaca ünlü şarkıcı Shakira adıyla biliniyor; ancak tam adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll'dir. 

Shakira 2 Şubat 1977 tarihinde Barranquilla kentinde dünyaya geldi.

16 Grammy Ödülü sahibi Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncudur.

90'lı yılların sonlarına doğru büyük bir patlama yapan Latin pop ve Latin rock müzik furyasındaki en önemli isimlerden biridir.

Özellikle yarı Arap yarı Latin figürü danslarıyla insanların beğenisini toplamıştır.

Aynı zamanda beste de yapan sanatçı 3 kez Grammy, 13 kez Latin Grammy, 14 kez Billboard Latin Müzik Ödülü kazanmıştır.

Sony müzik İspanya'ya göre Shakira 20 milyonu Amerika'da olmak üzere toplamda dünya genelinde sadece albümleri 120 milyonun üzerinde satmıştır.

Tekli satışları da eklenince Shakira 300 milyon kayıt satışını geçmiş bulunmaktadır.

Shakira 300 milyon dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin Latin pop şarkıcıları arasındadır En fazla satan Kolombiyalı sanatçıdır.

"Hips Don't Lie" teklisi günümüze kadar 19 milyon[kaynak belirtilmeli]satarak son 10 yılın en çok satan teklisi olmuştur.

2010 yılında seslendirdiği Dünya Kupası şarkısı "Waka Waka" 18 milyon satarak, dünya kupası tarihinin en çok satan şarkısı olmuştur.

Ayrıca şarkı Youtube'da 3 milyardan fazla izlenen klip olmuştur.

Shakira; Amerika'da, Avustralya'da ve İngiltere'de 1 numaraya yükselen tek Güney Amerikalı sanatçı olmuştur.

Shakira aynı zamanda Kolombiya'da faaliyet gösteren Pies Descalzos adlı bir sivil toplum örgütünün kurucusu ve onursal başkanıdır.

4 yaşında ilk bestesini yapmıştır.

İspanyolca anadilidir.

Akıcı bir şekilde İngilizce ve Portekizce, Fransızca konuşur, İtalyanca ve Arapça dillerini de konuşabiliyor.

2011 yılında Harvard Üniversitesi tarafından Yılın Sanatçısı seçilmiştir.

Son olarak Shakira, Hollywood Walk of Fame (Şöhretler Kaldırımı) de yıldız sahibi oldu ve burada yıldızı olan ilk Kolombiyalı unvanını kazandı.

OSMANLI KÖKENLİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Bolat, Latin Amerika’da yaşayan ve Los Turcos olarak tanımlanan topluluğun, 1840 ile 1951 yılları arasında, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nden Latin Amerika topraklarına göç eden, Arap, Ermeni ve Yahudilerden oluştuğunu belirtti.

‘Los Turcos’ kelimesinin İspanyolca ‘Türkler’ manasına gelse de, tanımlamanın etnik olmayıp Osmanlı Devleti’nden Latin Amerika’ya göç eden topluluğu ifade ettiğini belirten Doç. Dr. Gökhan Bolat, “Bu tabir 1840’lardan itibaren Osmanlı Devleti topraklarından Latin Amerika’ya göç eden farklı etnik ve dini gruplardaki bütün Osmanlı vatandaşlarını ifade etmek için kullanılmıştır.

Çünkü göç edenler yanlarında Osmanlı pasaportu taşımaktaydı ve bundan dolayı kayıtlara, ‘Los Turcos’ yani ‘Türkler’ olarak geçmişlerdir. ‘Los Turcos’ ifadesi daha sonra Osmanlı’dan Latin Amerika’ya göç eden herkesin genel adı haline gelmiştir” diye konuştu.

1840 ile 1890 ve 1890 ile 1951 olmak üzere iki farklı tarih aralığında Latin Amerika ülkelerine göç eden Los Turcosların, Osmanlı kökenlerinin farkında olduklarına dikkat çeken Doç. Dr. Gökhan Bolat, söz konusu göçlerin Asya’dan Latin Amerika’ya yapılan en önemli kitlesel yer değiştirme hareketlerinden biri olduğunu kaydetti. Topluluğun daha çok ekonomik nedenlerle göç ettiğini söyleyen Doç. Dr. Gökhan Bolat, ilk zamanlarda küçük işlerde çalışan Los Turcoslar’dan bazılarının, daha sonraki yıllarda bütün dünya tarafından bilinen isimler haline geldiklerini vurguladı. Doç. Dr. Gökhan Bolat, sözlerini şöyle sürdürdü:

LOS TURCOS'LARIN GELDİKLERİ TOPRAKLAR OSMANLI İLE BAĞLANTILI

“Los Turcos’ların gidişlerinin hem ekonomik hem askeri hem de dini sebepleri vardır. Ama ön plana çıkan sebep 19’uncu yüzyıldan itibaren ‘yeni dünya’ diye tabir edilen Amerika kıtasının ekonomik açıdan önemli bir cazibe merkezi haline gelmesidir. Osmanlı Devleti yıkılıncaya kadar Los Turcosların geldikleri topraklarla bağlantıları bir şekilde devam etmiştir. Fakat Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra göç ettikleri topraklara daha çok adapte olmaya başlamışlar ve zamanla Latin Amerika toplumlarına entegre olmuşlar ve günümüze kadar gelmişlerdir. Los Turcoslar Latin Amerika’ya ilk gittiklerinde küçük işlerde çalışmışlardır fakat zaman içerisinde Latin Amerika’nın tüm ülkelerine dağılmışlar ve buralarda önemli konumlara gelmişlerdir.

SHAKİRA EN BİLİNEN ORTAK

2007, 2010 ve 2011 yıllarında Forbes Dergisi tarafından dünyanın bir numaralı zengini olarak seçilen Meksikalı iş adamı Carlos Slim, 1989-1999 yılları arasında Arjantin’i yöneten ve yönetimde olduğu dönemde ‘El - Turko’ lakabı ile kendisine hitap edilen Carlos Menem, dünyaca popüler olan Lübnan kökenli Shakira en bilinen örneklerdir. Şu an sayamayacağımız ama halen daha Latin Amerika ülkelerinde bakanlık görevinde bulunan çok sayıda Los Turcos da vardır.”

“LOS TURCOSLAR OLMADAN ‘BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİ’ EKSİK KALIR”

Latin Amerika’da yaşayan ve ‘Osmanlı’ kökenlerinin farkında olan Los Turcoslar ile ilişkilerin güçlendirilmesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin lehine olacağının altını çizen Doç. Dr. Gökhan Bolat, “Osmanlı devletinin en büyük varisi olan Türkiye Cumhuriyeti ile bu topluluk arasında gönül bağını tekrar kurmak, gelecekteki Latin Amerika-Türkiye ilişkilerinde, bu topluluğun Türkiye’nin Latin Amerika’daki çıkarlarını korumadaki temel unsurlarından biri olmasını sağlayacaktır. Bu yıl, 21-22 Nisan tarihlerinde Türkiye Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) bünyesinde ve benim de koordinatörlüğünü yaptığım, ’3. Türkiye-Latin Amerika ve Karayipler Kongresi: Stratejik İşbirliği ve Los Turcos’ adlı bilimsel etkinlik ile Los Turcos’lar Türkiye ve dünyada ilk kez bilimsel bir etkinlikte ele alınmıştır. Ancak bunun burada kalmaması ve gelecek yıllarda bu toplumla ilgili bilimsel ve kültürel etkinliklerin sayısının artırılması gerekmektedir. Çünkü Osmanlı Devleti’nin en büyük varisi ve devamı olan günümüz Türkiye’sinin geleceğe dair Büyük Türkiye hedefi için, geçmişimize ait her unsurla ilişki, iletişim ve işbirliğini artırmamız gerektiğine inanıyorum. Latin Amerika’da 40 milyona yakın bir nüfusa sahip ve etnik olarak Türk olmamalarına rağmen kendisine Türk denilen ve bu tanımlamayı kabullenmiş bir toplum var ise Büyük Türkiye’yi hedefleyen herkesin bu toplumu dikkate alması ve bunların Türkiye ile olan tarihi bağlarını güçlendirmeye çalışması oldukça önemli bir konu” ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar