Sezgin Baran Korkmaz kimdir ne ile suçlanıyor?

Sezgin Baran Korkmaz kimdir ne ile suçlanıyor, neden gözaltına alındı? İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri bu sabah kara para aklama suçlamasıyla SBK Holding sahibi Sezgin Baran hakkındaki soruşturma kapsamında gözaltı operasyonu düzenledi. Peki, Sezgin Baran Korkmaz kimdir, nerelidir, ne ile suçlanıyor. 

SBK Holding'e kara para operasyonu düzenlendi. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

İş insanı Sezgin Baran Korkmaz Relief International ve EastWest Institue'da yönetim kurulu üyesidir. Türk girişimci birçok farklı sektörde faaliyet veren firmasıyla bilinirken dünya çapında 5.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding'in kurucusu SEO'u ve sahibidir. SBK Holding, Türkiye ve komşu bölgelerdeki sıkıntılı varlıklara odaklanan bir risk sermayesi şirketidir.

SBK Holding finans, ilaç, maden, enerji, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji ve lojistik gibi farklı sektörlere yatırım yapmakta ve grubun dünya çapında 5.000 civarında çalışanı bulunmaktadır.

Merkez ofisi Türkiye'de bulunan SBK Holding, Avrupa, Rusya, Güney / Güneydoğu Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Belize'de faaliyet göstermektedir.

 

Yorumlar