Sevil Nuriyeva kimdir? Sevil Nuriyeva, aslen nerelidir, kaç yaşında?

Sevil Nuriyeva'nın kim ve aslen nereli olduğu soruları son dönemlerde merakla soruluyor. Katıldığı bazı televizyon programlarındaki yorumlarıyla dikkat çeken Nuriyeva'nın soyadı onun nereli olduğu sorularına muhatap kalamsına neden oluyor.

Google Haberlere Abone ol
Sevil Nuriyeva kimdir? Nuriyeva, aslen nerelidir?

Sevil Nuriyeva kimdir? Sevil Nuriyeva, aslen nerelidir, kaç yaşında? Sevil Nuriyeva Türkiye'de bazı gazetelerde köşe yazarlığı yapan Azerbaycan kökenli bir gazetecidir. Köşe yazılarıyla veya yazarlığıyla bilinse de Türkiye'de daha çok Türkiye'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Etimat İsmayılov nedeniyle daha çok gündeme gelen isimdir. Eşi iş adamı Etimat İsmaiyılov İstanbul Bakırköy'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrasında ise yine Azerbaycan kökenli Gözal Damirov isimli bir kişi yakalanarak tutuklanmıştı. Peki, Sevil Nuriyeva kimdir? Sevil Nuriyeva, aslen nerelidir, kaç yaşında? İşte Sevil Nuriyeva biyografisi: 

SEVİL NURİYEVA KİMDİR?

Sevil Nuriyeva 1973 yılında Azerbaycan’da doğdu. Bakü Devlet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü bitirdi. Ardından Uluslararası İlişkiler konusunda tezini hazırladı ve aynı alanda doktora yaptı.

Azerbaycan Devlet Televizyonunda daha sonra ilk bağımsız televizyon kanalı ANS’da bir çok program hazırladı ve sundu.

Şu ana kadar Ayna, Nazar Noktası, Divan, Farkında, Bu Biziz, Yankı, Geçen Hafta, Zarif Çarşamba ve Cumartesi gecesi Sevil Nuriyeva ile isimli programlarını sundu.

Nuriyeva uzun yıllar televizyon gazeteciliği yaptı. 

Şimdilerde Türkiye'de Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. 

Nuriyeva’nın eşi Azeri işadamı Etimat İsmaiyılov iki yıl önce 2018 yılında Bakırköy Florya'daki ofisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü. İsmaiyılov'u öldürdüğü ileri sürülen Azeri eski polis şefi, emekli albay ve işadamı Gözal Damirov da yapılan operasyonla yakalanmıştı. 

Sevil Nuriyeva kimdir? Sevil Nuriyeva, aslen nerelidir, kaç yaşında?
Sevil Nuriyeva

 

SSCB döneminde Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcılığı ve bir dönemde Adalet Bakanlığı yapan İlyas İsmaiyılov’un oğlu olan işadamı Etimat İsmaiyılov başına 2 kurşun isabet ederken kalbine de 1 kurşun isabet etti. İsmaiyılov, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İsmaiyılov'u öldürdüğü yönünde bilgilere ulaşılan Damirov kaçtı.

Damirov, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla cinayetten kısa süre sonra saat 01.00 sıralarında Beşiktaş’ta yakalandı. Saldırıda kullandığı silahın da ele geçirildiği belirtilen zanlının sorgulamaya alındığı öğrenildi.

 

 

Yorumlar

RECEP KURTULUŞ KEFENİMİZLE ÇIKTIK YOLA AZERBAYCAN CAN KARDEŞİM ŞUŞA BİZİMDİ BİZİM OLSU TURAN ORDUSU YAŞASIN YAŞASIN AZERBAYCAN TÜRKİYE KARDEŞLİĞİ YAŞASIN TÜRK DUNYASI YAŞASIN İSLAM KARDEŞLİĞİ ŞİMDİ SIRADA İRANDAKİ AZERBAYCAN KARDEŞLERİMİZİN DESTANINDA KAHPE İRAN TÜRK DUNYASININ ASLİ DÜŞMANIDIR UYANALIM