Şeriata küfreden avukat gözaltında

Müslümanların manevi değerlerine aleni bir şekilde küfreden Feyza Altun isimli avukat gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol
Şeriata küfreden avukat gözaltında

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçlamasıyla avukat Feyza Altun hakkında soruşturma başlattı. Altun'un sosyal medya paylaşımları, TCK'nin 216/1 maddesine muhalefet iddiasıyla incelenmeye alındı. Bu madde, halkın farklı kesimlerini birbirine karşı kin ve düşmanlığa alenen tahrik edenleri 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını öngörüyor.

Soruşturma kapsamında, Feyza Altun'un evinde arama ve el koyma işlemi gerçekleştirildi. Gözaltına alınan Altun, konu hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, hiçbir inançla ilgili rencide edici bir şey yazmadığını, kimsenin dini inancının kendisini ilgilendirmediğini belirtti. Altun, "Şeriat dediğiniz şey sokaklarda kadın taşlayan Taliban aklıdır benim için. Bu bağlamda sözümün de arkasındayım," ifadelerini kullandı.

Feyza Altun, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine gözaltına alındı. Avukatın evinde yapılan arama sonrası emniyete sevk edildiği öğrenildi. Altun, gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "Evimde arama yapılıyor. Şeref duyarım, korkmuyorum" dedi.

Altun'un şeriatla ilgili yaptığı paylaşım ve ardından gelen yorumlar, sosyal medyada geniş yankı buldu. Yapılan paylaşımların ardından, avukat hakkında tutuklanması yönünde çağrılarda bulunuldu. 

Yorumlar