Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya pişmanlığı: Allah belamı versin!

Serdar Ortaç, 1999 yılında Ahmet Kaya'ya yönelik linç girişiminde yer aldığı için kendini suçlayarak, "Allah benim belamı versin" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Serdar Ortaç, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’da düzenlediği 'Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması' ödül töreninde Ahmet Kaya'nın linç edilmesi ve ülkeyi terk etmeye zorlanması olayı nedeniyle çok pişman olduğunu söyledi. Ortaç, “O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. O gün orada olduğum için Allah benim belamı versin" dedi

Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’da düzenlediği 'Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması' ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” ifadelerine tepki gösteren Serdar Ortaç, sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil / Atatürk yolunda tüm Türkiye / bu vatan bizim / ellerin değil” şeklinde okumuştu.

Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyledikten sonra ise konuklar, Ahmet Kaya’ya çatal bıçak fırlattı. Serdar Ortaç, daha önce de özür dilediği olay için bir kez daha pişmanlığını dile getirdi.

YouTube'da Katarsis adlı programda açıklama yapan Ortaç şunları söyledi: “O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…”

 

Yorumlar

eyl01 Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyledikten sonra ise konuklar, Ahmet Kaya’ya çatal bıçak fırlattı. Serdar Ortaç, daha önce de özür dilediği olay için bir kez daha pişmanlığını dile getirdi. son pişmanlık fayda etmez serdarcım... burda yazılan yanlıştır o piste çatal bıçak fırlatan sendin... bundan kaçamazsın... yaşlanınca aklın başına gelmiş ama artık çok geçççç... .