'Sen Evde Kal Çizimlerin Hayal Ettiğin Yerlerde Dolaşsın'

İnternet üzerinden tanışan bir grup çizer #kagittanhayalim etiketiyle çizdikleri karakterleri, Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinde boş kalan tarihi ve turistik mekanlara yerleştiriyor.

'Sen Evde Kal Çizimlerin Hayal Ettiğin Yerlerde Dolaşsın' - Sayfa 1

"Evde Kal" çağrısı destek bulmaya devam ederken, internet üzerinden tanışan bir grup çizer de yeni bir akım oluşturdu.

Sanatlarıyla farkındalık oluşturmak isteyen çizerler, "Karantina günlerinde biz dışarı çıkamıyorsak çizdiğimiz çocuk karakterler çıksın" ve "Sen Evde Kal Çizimlerin Dolaşsın!" diyerek bir kampanya başlattı.

'Sen Evde Kal Çizimlerin Hayal Ettiğin Yerlerde Dolaşsın' - Sayfa 2

Topluluk üyeleri, kampanya dahilinde karakterler çizip, bilgisayar programları üzerinden Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinde boş kalan mekanlara yerleştirdi.

'Sen Evde Kal Çizimlerin Hayal Ettiğin Yerlerde Dolaşsın' - Sayfa 3

"Olmak istediğimiz mekanları resimlere dahil etmek istedik"

Çalışmaların daha çok kişiye ulaşması amacıyla, sosyal medyada #kağıttanhayalim etiketiyle yapılan paylaşımları anlatan tasarımcı Ahmet Demir, çizimlerini geliştirmek isteyenlere rehberlik etmek üzere internet üzerinden "Atölye Balık" adında bir grup kurduklarını söyledi.

'Sen Evde Kal Çizimlerin Hayal Ettiğin Yerlerde Dolaşsın' - Sayfa 4

Demir, çizerlerin farklı şehirlerde yaşadığını belirterek, "Bir araya gelen arkadaşlar 'Kağıttan Hayalim' başlığı altında belirlediğimiz konuyla ilgili resimler yapıyordu. Gündemin etkisiyle boş kalan şehir meydanlarını, sokakları ya da olmak istediğimiz mekanları resimlere dahil etmek istedik. Evde kaldığımız şu günlerde herkes kendi karakterini kolaj tekniği kullanarak ya da doğrudan resmederek, olmak istediği yerler için tasarladı." dedi.