Selahattin Çuhadaroğlu kimdir, neden ihraç edildi?

MHP tarafından belediye başkanları listesinden düşürülen Selahattin Çuhadaroğlu kimdir, neden MHP'den ihraç edildi?

Google Haberlere Abone ol

MHP Genel Merkezi tarafından alınan kararla Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu MHP'nin belediye başkanları listesinden çıkarıldı, yani partiden ihraç edildi. Peki, Selahattin Çuhadaroğlu kimdir, neden MHP'den ihraç edildi?

Selahattin Çuhadaroğlu Biyografisi:

Selahattin Çuhadaroğlu 1947 yılında Sivas Hafik'te doğdu.

Çuhadaroğlu 1967 yılında Eskişehir Hava Teknik Okullar Komutanlığı'nda 2 sene eğitim aldıktan sonra mezun oldu.

Eskişehir, Mardin ve Bursa'da Hava Motorlu Araçlar Komutanlığı'nda, Kayseri ve Konya Hava Birlikleri'nin çeşitli kademelerinde görev alan Selahattin Çuhadaroğlu, 1992 senesinde Hava Astsubay olarak emekli oldu.

Doğduğu yer olan Hafik'te 1995 yılında aktif siyasete başlayan Çuhadaroğlu Doğru Yol Partisi (DYP) ve Saadet Partisi'nde İlçe Başkanlığı yaptı.

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'nin Sivas'a bağlı Hafik ilçesinin Belediye Başkan Adayı olan Selahattin Çuhadaroğlu, Saadet Partisi'nden iki dönem Belediye Başkan Adayı gösterilmişti.

Çuhadaroğlu'nun neden MHP'den ihraç edildiğine dair şuana kadar gelen açıklamalarda, "Partinin ilke ve prensiplerine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle" ifadeleri kullanıldı. Ancak bunun dışında henüz net bir açıklama gelmiş değil.

Detaylar Geliyor...

Yorumlar