Şehitlere yönelik provokasyonda onlarca gözaltı

Şehit haberleri geldikten sonra sosyal medyadan provokatif payaşımlar yapanlar ve terör örgütüne destek verenlere yönelik geniş kapsamlı operasyon düzenlendi. Operasyonda onlarca kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol
Şehitlere yönelik provokasyonda onlarca gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Irak'ın kuzeyindeki bir üs bölgesine yapılan terörist saldırı sonucu şehit olan askerlere yönelik sosyal medya üzerinden yapılan provokatif ve yanıltıcı bilgilendirmelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, bu konuda 60 hesap yöneticisi ve kullanıcısının tespit edildiğini ve bu şüphelilere yönelik adli işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

SOSYAL MEDYA PROVOKASYONLARINA KARŞI OPERASYON

Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Pençe-Kilit Harekât bölgesinde şehit olan askerlerimize yönelik sosyal medya üzerinden yapılan bölücü terör örgütünü övme ve yanıltıcı bilgi yayma faaliyetlerine karışan 60 şüphelinin tespit edildiğini belirtti. Bu şüphelilerden 53'ünün yurt dışında olduğu ve haklarında adli işlemlerin başlatıldığı ifade edildi.

OPERASYONLAR VE YAKALANAN ŞÜPHELİLER

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarının koordinasyonunda yürütülen operasyonlarda 7 şüpheliye yönelik harekete geçildiğini, bu şüphelilerden 4'ünün yakalandığını, 3'ünün ise yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti.

KAHARMANLAR-41 OPERASYONU

Ayrıca, Ali Yerlikaya 32 ilde bölücü terör örgütüne yönelik Kahramanlar-41 operasyonları hakkında da bilgi verdi. Bu operasyonlar kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinasyonunda, terör örgütlerinin faaliyetlerinin ve finans kaynaklarının engellenmesi amacıyla 113 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

YERLİKAYA'NIN MESAJI

İçişleri Bakanı, yaptığı açıklamada güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Yılın her günü, her mevsimi ve her saati, son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edecek olan operasyonlarımızla, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak." ifadesini kullandı.

Yorumlar